Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Tiptronic-mozliwosc regulacji

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

ponownie jestem mam takie pytanko czy istnieje mozliwosc jakiejś regulacji skrzyni[moze cisnienia] poniewaz dlaczego tak mi sie dzieje

ze podczas ruszania obroty rosna-silnik mocniej głosniej pracuje a odejscia za bardzo nie ma,,,czy by sie układ-sprzegłowy ślizgał,czy

cos podobnego,olej wymieniałem a moze za mało wlali ,kurcze ale specjalista od skrzyn to robił[ok.5L wlał]chyba by sie nie pomylił

dla mnie to jakby poślizg łapało,,co myslicie o takim zjawisku?dzieje sie to tak od 1000-2000obr/min..na wyzszych obrotach jest raczej

ok,sam nie wiem?

Opublikowano

pomysl, gdyby moglo to cos zepsuc to skrzynia bylaby tak zaprogramowana zeby nie uzywac funkcji tip w okreslonych warunkach.

jezdzij jak Ci wygodnie i nie sluchaj pseudofachowcow co i tak nie odrozniaja tipa od multi czy DSG a opowiadaja bajki zeby naciagac ludzi potem na koszta...

tylko pamietaj o wymianach oleju! :hi:

Opublikowano

Po to jest funkcja tiptronic, żeby jej używać i nie zużywa to skrzyni w żaden sposób.

Opublikowano

regularna wymiana ori oleju i ta skrzynka przeżyje ten motor

...a ja na tipie jezdze więcej niż na D - bo lubie depnąć bez redukcji :wink4:

Opublikowano

nie ma znaczenia :wink4:

Opublikowano

Użytkowałem mój poprzedni samochód w tiptronicu i była rewelacja,kiedy chcesz to zmieniasz sam,a jak masz lenia to D i jazda.

Teraz mam manual i troszkę żal :confused4:

Pozdrawiam.

Opublikowano

.tylko mnie troche pseudo mechaniory wystraszyły ze jak bede czest uzywał Tip a szczególnie w kierownicy zmieniał bieg. to na pewno cos szybko wysiadzie,dlatego

moje obawy,moze faktycznie nie potrzebne?

Zmień tych "mechaniorów", bo bzdury straszne opowiadają. Prędzej oni coś ci zepsują w aucie.

Opublikowano

Koledzy czyli na koniec...smiało ile fabryka daje zmiana bieg.[nawet przyciskami w kierownicy] czy drazek nie ma znaczenia

i bez obaw o wystapienie wczesniejszej usterki niz jazda tylko na D,,,?

BEZ obaw!

Opublikowano
  • Autor

.[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 14:09_________________________________________________.[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2010, 14:10_________________________________________________

witam

ponownie jestem mam takie pytanko czy istnieje mozliwosc jakiejś regulacji skrzyni[moze cisnienia] poniewaz dlaczego tak mi sie dzieje

ze podczas ruszania obroty rosna-silnik mocniej głosniej pracuje a odejscia za bardzo nie ma,,,czy by sie układ-sprzegłowy ślizgał,czy

cos podobnego,olej wymieniałem a moze za mało wlali ,kurcze ale specjalista od skrzyn to robił[ok.5L wlał]chyba by sie nie pomylił

dla mnie to jakby poślizg łapało,,co myslicie o takim zjawisku?dzieje sie to tak od 1000-2000obr/min..na wyzszych obrotach jest raczej

ok,sam nie wiem?czy podpiecie pod Vag cos pokaze?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.