Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z automatem


Gość levy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam audi a4 1996 z automatyczną skrzynią biegów. Od wczoraj po odpaleniu i wrzuceniu D lub R i puszczeniu hamulca auto zaczyna ruszać dopiero po 5,6 sekundach. Nie dzieje sie tak zawsze, tylko sporadycznie. Podobnie jest podczas bardzo wolnej jazdy, wciskam pedał gazu, a auto dopiero po chwili reaguje.

Druga sprawa, czy ktoś może napisać, jak to jest z tą wymianą oleju w skrzyni automatycznej?? Dzwonie wczoraj do faceta który zajmuje sie naprawą takich skrzyń, ma dość znany warsztat, a on na moje pytanie odnośnie wymiany oleju, pyta "po co pan chce to robić????". Facet powiedział że po zmianie oleju może mi sie całkowicie skrzynia rozwalić. Stwierdził że olej powinno sie zmieniać dopiero w czasie remontu skrzyni. Przyznam że lekko sie tym zdziwiłem. Prosze o jakąs porade. Z góry dziękuje

piotr1602:witaj i zapraszam najpierw do newbie na przywitanie sie z reszta forumowiczow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem w tiptronicku nie wymienia sie oleju a w pozostalych tak. nie spotkalem sie z takimi objawami jeszcze a jezdze ponad 10 lat automatomi(audi i nie tylko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie jest napisane w ks. serwisowej, oleju w pięciobiegowych automatach nie wymienia się, ewentualna wymiana jest zalecana w przypadku zauważonych wycieków. W starszych automatach wymieniać trzeba. W tiptronikach jest to podobno dosyć skomplikowane ze względu na ilość komór. Znajomy w serwisie audi za wymianę uszkodzonego przewodu w skrzyni, oleju zapłacił koło 2 tys.

wyżej opisany problem ze skrzynią widziałem. Pojawił się po czyszczeniu przepustnicy i przepływomierzy. Przy odłączonych czujnikach ktoś włączył zapłon, po zmontowaniu całości skrzynia zaczęła zachowywać się jak wyżej opisujesz – wolna reakcja na pedał gazu, duże obroty wolne przyspieszanie. Po skanowaniu VAG-em i wykasowaniu błędów wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wymianie oleju w skrzyni, olej wymienia się w każdym automacie co 50tys km lub 4 lata, tak powiedział mi gość z warsztatu a jest to warsztat o najlepszej opinii w dawnym woj kaliskim a nawet w wielkopolsce

[panowie a może tak po ostrzeżeniu dla was? nie widać kiedy post został wyedytowany? ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...