Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] kąt wtrysku 255 na VAG-COM, czy to możliwe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

- sprawdziłem VAG-COM-em kąt wyprzedzenia wtrysku 1z 90KM wyszło mi 255,

- problemy z odpaleniem mam okropne i dlatego sprawdziłem kąt,

- czy może być że pasek przeskoczył na zębie,

- rozrząd miałem wymieniany długi czas temu ale przed wymianą też miał problemy z odpaleniem na zimnym.

wie ktoś może o co chodzi

Opublikowano

- sprawdziłem VAG-COM-em kąt wyprzedzenia wtrysku 1z 90KM wyszło mi 255,

- problemy z odpaleniem mam okropne i dlatego sprawdziłem kąt,

- czy może być że pasek przeskoczył na zębie,

- rozrząd miałem wymieniany długi czas temu ale przed wymianą też miał problemy z odpaleniem na zimnym.

wie ktoś może o co chodzi

czy przy wymianie rozrzadu wymieniales kolo pasowe na wale korbowym ... jak ustawiany byl rozrzad ... ?

prawdopodobna przyczyna jest zerwany/poluzowny klin na wale korbowym .... rozrzad do rozebrania i w najlepszym wypadku wymiana kola pasowego na wale korbowym z nowa śruba mocujaca [koniecznie] w najgorszym wypadku obrobka czopa wału ....

jak najszybciej zajac sie tematem ....

Opublikowano
  • Autor

- jak go kupiłem to miał problemy z odpalaniem na zimnym,

- potem wymieniłem /nie rozrząd - przejęzyczenie/ tylko pasek i napinacze, rolki i pompę wody przy okazji,

- robił to gość z serwisu VW tak mi polecił i tak zrobił, dziwne że nic nie zauważył

- już tak jeżdżę 3 lata,

- kopa ma aż nadto jak na 90KM,

- podjadę do mechanika niech to obluka,

dzięki za poradę

Opublikowano

Lepiej sie zajmij sie tym jak najszybciej. Też obstawiam klina na kółeczku

Opublikowano
  • Autor

sprawdzałem u mechanika kąt wtrysku i pokazuje się

- 1 raz - najpierw 51, potem 14 i stabilizuje się na 255,

- 2 raz - najpierw 49, potem 13 i stabilizuje się na 255,

czy to takie stany przejściowe i virus w sterowniku

bo te zmiany wartości kąta dzieją się bardzo szybko

samochód stoi u mechanika, ale się boję że go to przerasta ;(

Opublikowano

sprawdzałem u mechanika kąt wtrysku i pokazuje się

- 1 raz - najpierw 51, potem 14 i stabilizuje się na 255,

- 2 raz - najpierw 49, potem 13 i stabilizuje się na 255,

czy to takie stany przejściowe i virus w sterowniku

bo te zmiany wartości kąta dzieją się bardzo szybko

samochód stoi u mechanika, ale się boję że go to przerasta ;(

falujacy kat wtrysku w tak duzych przedzialach na 99% swiadczy o zerwanym klinie na wale korbowym ....

Opublikowano
  • Autor

dzięki no ten mój magik już działa ciekawe kiedy skończy ;(

Opublikowano

Tylko nie zapomnij pls uaktualnic posta, ajk juz dojdziesz co bylo :> :hi:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

trochę to trwało mechanik chyba się bał jak mu powiedziałem o kółku i klinie, przekładał wizytę no ale się zabrał i w końcu mogę coś napisać, a więc

- koło zdjęte, skręcone było bardzo mocno, klin na kółku jest ok i wałek też - poskręcane spowrotem,

- popuszczona pompa i przestawiony kąt wtrysku pokazuje teraz 39,

- a już widzę poprawę w odpalaniu, jeszcze trochę poprawię aby się mieściło 49-54 i to chyba będzie git,

- pompa była bardzo daleko przesunięta chyba ktoś majstrował wcześniej,

- kąt już nie faluje jak wcześniej ale czemu to nie wiem,

- muszę jeszcze poczekać aż się poranki zrobią zimniejsze to i efekt roboty będzie lepszy,

- tak na marginesie mechanik jak zobaczył przystawkę i VAG-a to gały tak wywalił jakby nie wiedział że takie coś istnieje

dzięki za pomoc, w kupie siła

:a4fan:

[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2007, 22:45 _________________________________________________rano było 7 stopni, a samochód odpalił silnik wnet z ramy wyskoczył

dawno już tak nie było, małe a cieszy

myślę że to na tyle, temat można zamknąć :oklaski:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.