Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[INNE] Problem z Synchro AWX


MRoger

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

Niedawno wymieniałem rozrząd na Przasnyskiej i cały czas mam skoki synchro, wymienione było wszystko co z przodu łącznie z napinaczem wielorowkowego. No i niepokoją mnie te wahania. Poprzednie w AJM miałem równo 0.0 i tak stało, a tu jakieś dziwne skoki.

Mechanik powiedział mi że mam uszkodzone koło pasowe na wale (ktoś wcześniej na coś najechał) jest uszczerbione ponoć bez wpływu na pasek.

Co o tym myślicie .. mam reklamować te problemy z synchro ?

5f2cf1850bf0b7c2med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AWX tak samo jak w AVF kat bedzie skakal,nie bedzie nigdy idealnie 0. Tak samo ja mam wlasnie w AVF skacze z 0 na 0,6.

Idealnie nie masz,ale od biedy moze zostac,lub sam sobie ustaw, tak jak pisza na forum - 20min roboty :)

Ja sie na tym nie znam a spokojnie sam to ustawilem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli to ustawić przy wymianie rozrządu - specjalnie o to prosiłem. Więc jeśli to warte zachodu to pojadę tam z reklamacją.

Jeśli to takie proste to może masz gdzieś pod ręka wątek o którym piszesz. ok już sam znalazłem fotosotory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj masz dokladnie opisane:

http://www.a4-klub.pl/smf/b5_ajm_ustawianie_kata_synchronizacji_w_pd_fotostory-t74986.0.html;msg834894#msg834894

tylko przy takiej malej odchylce to musisz o niecaly milimetr przestawic..... :)

Jak mechanikowi se nie bedzie chcialo bawic, to Ci powie,ze jest ok,bo jest w miare ok :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli zrobię jeszcze dynamiczne i o ile waha się w zakresie do +-3 olać sprawę. Nota bene przed wymianą rozrządu wachało się powyżej 3. Stąd szybka decyzja o wymianie rozrządu. W weekend zrobię logi i poproszę o ew. dalsze wskazówki.

thx

dzięki mistrzugt znlalazłem ten sam wątek ale byłeś szybszy niż edit mojego poprzedniego posta :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...