Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak klimatyzacji i ogrzewania (klimatronic)


nobile

Rekomendowane odpowiedzi

Audi A4 99' po ustawieniu max temp i przy nagrzanym silniku wiele ledwie ciepłym powietrzem, klimatyzacja również nie działa, nie słychać ani nie czuć że nawet pompa się załącza. Po naciśnięciu na zaworek do napełniania chłodziwem słychać że jest spore ciśnienie. Cały panel sterowania pracuje prawidłowo tylko układy wykonawcze nie reagują (regulacja dmuchawy działa, regulacja nawiewu góra środek dół działa tak średnio nie wiem czy tak to powinno być nie odcina całkowicie reszty jak jest wyłączona jedna z opcji - dmucha lekko, ogrzewanie jest znikome, klima - nic) Proszę o jakieś pomysły co może być przyczyną (auto już tak kupiłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vaga podłączę jutro.. mam na razie błędy które wyświetlił klimatronik:

11.5 Klapa centralna, ciągła blokada, *11.5 (zobacz poniżej)

Potencjometr silnika klapy centralnej, uszkodzenie

15.5 Klapa powietrza, ciągła blokada, zobacz *15.5 (zobacz poniżej)

Potencjometr silnika klapy powietrza, uszkodzenie

09.5 Brak opisu, nie wiem co ta za błąd.

tyle wyświetla...

O cochodzi z tym potencjometrem, to potencjometr jakiś nie działa czy chodzi o silniczek?

może ktoś podać ile taki element kosztuje? [br]Dopisany: 10 Wrzesień 2010, 20:58_________________________________________________z vag:

01272 - Motor klapy głównej powietrza – V70

01271 - Motor klapy regulatora temperatury – V68

01274 - Motor klapy nawiewu powietrza – V71

01367 - Wyłączenie przez pompę zamka centralnego

01365 - Przełącznik Lock/Unlock

Czy jeśli klapy nawiewu nie pracują poprawnie ma to wpływ na klimatyzacje, tzn. nie uruchomi się?[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2010, 23:09_________________________________________________to z ogrzewaniem to zapewne już wiadomo że trzeba rozbierać deskę, ale co do klimy przeglądając sobie forum trafiłem na ciekawą poszlakę ;] ktoś napisał że klima nie załączy się przy ujemnej temperaturze otoczenia, wchodząc w menu klimatronika (dobieg wew. + na szybę) i wybierając temp. z czujnika w zderzaku wskazuje mi -24 oC chyba czasami się zmienia ale nie podnosi się wyżej niż -24. Czy uszkodzenie (nie łącznie) czujnika temp otoczenia w zderzaku może blokować załączanie klimatyzacji? (vag nie wyświetla żadnego błędu z czujnikiem)[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 21:53_________________________________________________Gdzie mogę kupić (najlepiej nowy, w internecie) i ile kosztuje (mniej więcej) czujnik temperatury otoczenia G17 (chyba) do B5. Ten co teraz mam jest uszkodzony, zauważyłem też że niektóre czujniki są oddzielnie bez kabla, ten mój był z kablem i nie da się rozłączyć przy samym czujniku.[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2010, 15:56_________________________________________________PILNE!!!

Może mi ktoś zaznaczyć na jakimś schemacie nagrzewnicy gdzie znajdują się silniki V70, V71 i V68 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...