Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Bose-zakłócenia dzwieku..


oncik67

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamontowany orginalny zestaw Bose--Concert[kaseta] wzmacniacz takze pisze Bose i powiem szczerze juz od poczatku po zamontowaniu na zupełnie sciszonym do min,słysze w głosnikach takie jakby buczenie-sprzezenie jak odpale to takze słychac oczywiscie jak podgłosnie to nie słysze tylko muza..ten niby elektronik rózne robi łpróby i kondesator podstawiał i z masami i nic-mówi ze ten typ tak ma lub moze wzmacniacz,tak mnie raczej zmył.A wkórza mnie to bo silnika nie słysze na postoju tylko ten dzwiek..czy moze ktos sie spotkał z takimi objawami-co robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym podłączył najpierw radio pod inne głośniki, potem procesor czy tam wzmacniacz od bose, jak to gra bez buczenia to okablowanie. Buczy nawet jak silnik jest wyłączony czy po zapaleniu? Sprawdź najpierw wzmacniacze i radio czy dają czysty dźwięk. jak to ktoregoś z nich wina to trzeba naprawić (pewnie jakiś filtr padł (kondensator)). Ten zestaw nie był oryginalnie dopiero ty go montowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak montowałem odzielnie kupione radio i wzmacniacz ale instalacja i kosci były orginał z tyłu wzmacniacz podłaczylismy

w kostke i ok. radio takze myslałem ze moze własnie cos z masa lub raczej wina wzmacniacza to od niego idzie zasilanie itd.moze kurcze kupic drugi na podmiane ciezko od kogos pozyczyc nikt ze znajomych nie posiada,no nie wiem w co uderzyc,a ucho drazni szczególnie jak sie stoi w korku a miasto całe w remoncie dróg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz podmieniać.. buczy tylko w tylnych głośnikach? Jak tak to wzmacniacz (bo chyba tylko pod te jest podłączony), możesz sobie go też sprawdzić:

Przy założeniu że jest podłączony pod tył: odłącz wzmacniacz i sprawdź czy dalej buczy (słuchając przednich głośników), jak nie to wina wzmacniacza (rozbieramy go (jak nie jest na gwarancji) i patrzymy czy wszystkie kondensatory są całe i czy nie ma innych uszkodzeń widocznych gołym okiem, jeśli nic takiego nie widać bierzemy oscyloskop i generator i sprawdzamy cały tor audio (jeśli tego nie robiłeś daj to komuś kto wie o co chodzi)

Jeśli pomimo odłączenia wzmacniacza dalej buczy to sprawdź radio najpierw podłączając je bezpośrednio pod jakieś inne głośniki (np może to być w innym aucie) jeśli buczy resztę sprawdzasz tak jak wyżej we wzmacniaczu.

Jeśli radio i wzmak jest ok to wina zakłóceń w przewodach ale to na końcu, najpierw sprawdź to co napisałem.

PS. przy podłączaniu wzmacniacza na pewno sprawdziłeś czy wszystkie kable są prawidłowo rozmieszczone, czy podłączyłeś bo kostka pasowała? (sprawdź poprawność połączeń, żebyś był wszystkiego pewien)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli napeawde jest to bose to przedniegłosniki nie grają z koncówki mocy w radiu, jest ona odłączona i przednie głośnii grają również dzieki wzmacnaczowi. tak jest zrobione orginalne bose. odłącz wzmacniacz i ja nie będą grały przednie głośniki. to bedziesz musiał zapiąć vag'a przekodowac na zwykłe bez bose i wtedy usłyszysz przednie głośniki bez wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli napeawde jest to bose to przedniegłosniki nie grają z koncówki mocy w radiu, jest ona odłączona i przednie głośnii grają również dzieki wzmacnaczowi. tak jest zrobione orginalne bose. odłącz wzmacniacz i ja nie będą grały przednie głośniki. to bedziesz musiał zapiąć vag'a przekodowac na zwykłe bez bose i wtedy usłyszysz przednie głośniki bez wzmaka.

No właśnie jak sam to podłączał to nie wiadomo jak to jest zrobione i czy w ogóle dobrze jest zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK

a wiec te buczenie słychac we wszystkich głosnikach z przodu i tyłu.a w radiu mam wpiete dwie kosci nie wiem czy obie powinny byc oraz antena,a moc w głosnikach napedza tylko wzmacniacz-czy tak?? wydaje sie ze jest podłaczone ok wyswietla sie Bose na poczatku ale nawet na kasecie takze słysze to buczenie tak jak w radiu,mysle ze wzmacniacz cos sprzeza ,moze sie myle tylko jak na to wpasc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz odłączyć teraz same kabelki liniowe. tak żeby pozostało tylko zasilanie wzmacniacza i remote. jeśli wtedy będzie słychać budzenie masz gdzieś najprawdopodobniej sprzężenie, albo zwarcie do masy we wzmacniaczu, jeśli nie będzie słychać buczenie. to przyczyny będziesz musiał szukac przyczyny w radiu, albo tych przewodach sygnałowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dołączy sygnał od wzmacniacza to raczej nie usłyszy nawet buczenia, to nei jest wzmacniacz klasy A (chyba) beż sygnału wyjścia są odłączone.

Ze wzmacniacza idą kable do wszystkich głośników czy tylko na tył, bo dalej tego nie powiedziałeś. Jak montowałeś to instalacja BOSE była oryginalna czy standardowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę źle skonstruowałem zdanie.. chodziło mi o to czy instalacja w audi była pod bose czy pod zwykłe radio bez wzmacniacza? Wyciągnij wtyczkę ze wzmacniacza która idzie do głośników i włącz radio czy będzie coś grało czy cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje kolego inst.była pod zwykłe radio teraz sobie przypominam ja kupiłem radio concert[kaseta]oraz wzmac.Bose i w tych kostakach przy radiu cos tam musiał raczej przerobic aby było BOSE i wszystko jest ok.tylko to buczenie.czy mógł cos przy przewodach od podł.radia nie tak połaczyc i dlatego robi sie sprzezenie,ja mu od poczatku o tym mówiłem ale on twierdził ze Bose tak ma hm zmył mnie co ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam byc.

chodzi mi o to zebys sprawdził sam wzmacnacz bez podawanie na niego sygnału liniowego wyjsciowego z radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem robiłem mała próbe a wiec tak

sa trzy kostki czarna-brazowa i taka dwuczesciowa zielono-zółta

jak wyciagam juz nie wiem która to albo gasnie wszystko lub radio sie pali ale brak głosu no i takze tego buczenia

wtedy nie ma,nie wiem jaka kombinacje mozna jeszcze zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie. głośniki tez zmieniałes czy zrobiłes bose na zwykłych?

ttu masz rozpiske kostek przy radiu

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/iso.htm

przy kostce C1 Zółta

odłącz kable 1,2, 4,5 czyli wszystkie wyjscia liniowe i 3 czyli mase wyjść.

jeśli po odpięciu tego bedzie buczeć nie bedzie to z winy radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal utrzymuje ze odłączenie sygnału nic nie da chyba ze to wzmacniacz klasy A lub zbliżony gdzie płynie cały czas prąd spoczynkowy w innym wypadku bez sygnału wyjście jest odłączane. Nie mogę znaleźć żadnej informacji jakiej klasy jest wzmacniacz w BOSE do B5 tak by przynajmniej byla 100% pewność.

Czy tak ciężko podłączyć głośnik bezpośrednio pod radio i posłuchać czy jest buczenie??? Już chyba prościej się nie da sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki sa te same pisze na nich Bose,pozostały bez zmian.

czyli te dwie kostki spiete[zółta-zielona] jedna rozpinam i wtedy powinienem zobaczyc róznice

lub nie ok?/[br]Dopisany: 23 Wrzesień 2010, 15:12_________________________________________________A wiec próbowałem rozpiac te dwie kostki zielono-żółta i po włozeniu jednej wcale nie grało nic-cisza a jak druga zapodałem to buczenie było te same,kurcze ciezko bedzie cos zrobic-ten mój elektron. mi proponuje wyjac wzmacniacz i mi przejrzy wszystki luty poprawi łaczenia itp.czy warto w taka operacje wchodzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz pewność ze to wzmacniacz to możesz sam go rozebrać i zerknąć czy w obudowie jest wszystko ok (nawet możesz fotkę na forum wrzucić). Chyba z wolisz żeby ktoś inny ci to zrobił, to już twój wybór (zależy też od uszkodzenia i twoich umiejętności). Jak nie masz pewności czy to wzmacniacz to zrób tak jak wcześniej pisałem (podłączyć głośniki pod samo radio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...