Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Piksele na FIS, dziwne zachowanie


marekg

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy w lecie po uruchomieniu auta, które nagrzane było niemiłosiernie od słońca na FIS niektóre piksele jakby słabiej świeciły. Auto nieco ostygło wewnątrz pod wpływem klimy i już świeciło normalnie. I w zasadzie przeszedłbym nad tym do porządku dziennego uważając, że widocznie tak upał działa na ten wyświetlacz gdyby nie fakt, iż dziś pojawiło się coś dziwnego ponownie. Konkretnie to dziś odebrałem samochód od elektryka, który podłączył głośniki przez wzmacniacz (zmieniłem radio na concert) i przy okazji włączył wyświetlanie info z radia na FIS. Jechałem do pracy rano wszystko było ok, po południu w sumie nie tak mocno nagrzane wnętrze i na FIS niektóre piksele w pierszej linii lekko migotały. Co istotne nie minęło to kiedy ochłodziło się wnętrze podczas jazdy, ale już po wjechaniu do garażu i może jakiejś godzinie w nim spędzonej wyświetla normalnie. Co jeszcze ciekawsze ten problem wyraźnie widoczny był kiedy wyświetlany był napis RMF FM (górna część R oraz pierwszego F migotały), inne informacje wyświetlane nawet przez te same piksele nie powodowały tego migotania. Nie mam pojęcia co jest grane? jakby były uszkodzone to chyba cały czas by migotały a nie wybiórczo w zależności od układu jaki ma w dane chwili się zapalić????

Ma ktoś pojęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrążyłem trochę temat w sieci, wniosek jest jeden - wyświetlacz się powoli kończy. Są oczywiście różne typy uszkodzeń i powszechne jest na przykład gaśnięcie całych linii pikseli. W tym przypadku da się to naprawiać (usługi napraw są chociażby na allegro - dość drogie). Charakterystyczne jest w tym przypadku prawidłowe wyświetlanie w niskiej temperaturze i stopniowe gaśnięcie z jej wzrostem.

Gorszy przypadek to blednięcie piskeli, szczególnie na obrzeżach wyświetlacza - i tutaj nie ma ratunku, tylko wymiana na nowy. Ja najwyraźniejtafiłem na ten drugi przypadek... ale mam nadzieję, że narazie jeszcze będzie to działać jako tako. Najgorsza rzecz dla tych wyświetlaczy to wysoka temperatura, im mniej auto narażone na silne nagrzanie tym dłużej FIS będzie dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemal zawsze winna jest odklejająca się taśma przy wyświetlaczu (lepiej świeci w zimnym gorzej w ciepłym i będzie się to pogarszało) Ja w audi kumpla to żelazkiem zrobiłem, niby na razie działa ale to tylko prowizorka i nie polecam nikomu tego sposobu (już lepiej hotair-em lub stacja lutownicza z płaskim grotem i odpowiednio dobrną temp.). Ktoś na forum odradził mi kupno b5 z fis-em i teraz widzę ze dobrze gadał :) Przynajmniej gasnące piksele nie szpecą mi wyglądu deski no i zaoszczędzę na naprawie tego. Fajny bajer ale nie niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...