Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Korpus silnika, jak zdjąć, proszę o jedną pewną odpowiedź:(


RavMatrix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szybko wprowadze Państwa w temat, mam auto właśnie na warsztacie, ściągnięta jest misa olejowa z pierwszą uszczelką i kolejna część silnika w której jest np pompa olejowa z kolejną uszczelką. Pytanie brzmi, by sciągnąc korpus silnika, tą przednią część od strony rozrządu należy odkręcić mise olejową? Czemu pytam? Bo korpus chciałbym uszczelnić na początku kolejnego roku, a nie wiem czy nie będzie trzeba rozbierac dokładnie to samo po kolei co bylo rozbierane teraz. W tym momencie uszczelki zostana wymienione bez demontowania przodu z chlodnica itp, przy uszczelnienu korpusu trzeba bedzie przod sciagac, dlatego w tym roku nie uszczelnie korpusu bo nie mam kasy i czasu, a mam nadzieje ze dzisiejsza praca nie pojdzie na marne skoro za rok tak czy tak trzeba bedzie sciagac mise. Mechanicy na dzien dzisiejszy nie wiedza czy w tej v6 napinacz nie bedzie przeszkadzal przy sciagnieciu samego korpusu. Dlatego pytam, czy da sie sciagnac korpus silnika od strony rozrzadu bez sciagania misy olejowej?? prosze o odpowiedz. Jest to silnik 2.5tdi v6 150km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to zrobić, ale jest to sposób niezalecany ze względu na trudności w demontażu i montażu (kołki centrujące) i przede wszystkim trudności w uszczelnieniu tak montowanej pokrywy. Najczęściej pojawia się wyciek oleju na styku pokrywy i górnej misy olejowej a wtedy całą pracę, którą robisz teraz będziesz musiał powtórzyć. Jeżeli masz misy olejowe zdjęte, radziłbym Ci odżałować czas i pieniądze i zrobić to od razu, porządnie i zgodnie z technologią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...