Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z układem chłodzenia. Temp. 105 stopni. Termostat ok.


majster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Silnik 1.8 LPG. Mam problem z temp. cieczy chłodzącej. Ruszam na zimnym silniku i przy włączonym ogrzewaniu (23 stopnie na klimatroniku) temperatura na desce wzrasta do 105. Po wyłączeniu ogrzewania temp. spada do 90 i jest już ok. Gdy ogrzewania nie wyłączę to temp. spada ale jak jadę chwilę na wyższych obrotach.

Na zimnym silniku i przy wyłączonym ogrzewaniu temp. rośnie prawidłowo do 90 stopni i się utrzymuje.

Ciepłe powietrze z nagrzewnicy dmucha ale czy aż takie ciepłe jak powinno to nie wiem.

Termostat nowy, sprawdzony. Pompa wody także nowa.

Mam pewne podejrzenia. Według mnie może być tak, że mało drożna jest nagrzewnica co powoduje późne otwarcie termostatu.

Czy powodem może być właśnie ta nagrzewnica czy może coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik odpiąłem ale to nic nie dało.

Przepłukałem nagrzewnice, odpowietrzyłem układ i na razie temp. dochodzi do 90 i tak trzyma.

Problem mam jeszcze z małym wyciekiem płynu z chłodnicy. Każdego dnia rano pod samochodem dokładnie pod zderzakiem są plamy z płynu chłodniczego. Co radzicie? Wlać jakiś płyn uszczelniający albo jakiś proszek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem mam jeszcze z małym wyciekiem płynu z chłodnicy. Każdego dnia rano pod samochodem dokładnie pod zderzakiem są plamy z płynu chłodniczego. Co radzicie? Wlać jakiś płyn uszczelniający albo jakiś proszek?

Zlokalizuj dokładnie wyciek. Może być nieszczelność na którejś z opasek. Sypanie proszków to chyba najgorsze z rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...