Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Szum przy skrecaniu w prawo quattro


slawek k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Kolegow. otoż tak jak w temacie jak skrecam w prawo słychac szum nie wiem dokladnie z kad gdzies z przodu mam wrazenie. szum slyszalny tylko przy skrecie w prawo niby sparwa banalna wydawaloby sie ze to lozysko albo zbierznosc no ale chyba nie. łozysko wymienione we wszytskich kolach z przdoku w tym roku z tylu w tamtym roku kola nie maja luzow. przegub lewy wymieniony prawy jest ok nie strzela w nim nie ma luzow. zbierznosc ok nie sciaga na zadna strone nie scina opon. olej w wspomaganiu wymieniony w tamtym roku nigdy nie bylo zadnych problemow z wspomaganiem. olej w skrzyni uzupelniony, byl ubytek bo troche wywilgło koło połosi. nie sprawdzalem jak z tylu w moscie bo nie moge odkrecic korka kontrolnego. byl sparwdzany olej 3 lata temu bylo wtedy ok nie ma wyciekow ale wiadomo troszke sie poci kolo polosi. z przodu mam nowe opony z tylu juz zdarte. pytanie czy roznica wysokosci bierznika moze powodowac ten szum? szum moze dochodzic z torsena albo mechanizmu roznicowego? jak myslicie? czemu szumi tylko przy skrecie w prawo a w lewo jest cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, oponki przy quattro powinny być takie same z przodu jak i z tyłu(!) :kwasny: ,

jeżeli założyłeś nowe na przód a z tyłu zdarte to masz kilka milimetrów różnicy w wysokości opony,

a co za tym idzie w obwodzie koła.

Poczytaj dokładnie jak działa torsen, a zdasz sobie sprawę, że musisz zmieniać 4 oponki naraz,

gdyż zepsujesz napęd bardzo szybko..

ten szum to może być to.. jeżeli jak mówisz łożyska i przeguby masz ok.

RADA: zmień oponki z tyłu jak najszybciej! :wink4:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jak dziala torsen. wiem ze niedopuszczalne jest zakladanie opon o roznym profilu z przdu i z tylu no ale zeby wysokosc bierznika odgrywala taka role? no nic pewnie masz racje. zbliza sie zima wrzuce zimowki o takim samycm poziome zurzycia wszytskich 4 opon i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...