Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Antenka TEXAS 2m montaz i opinie


BrunoNH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje pytanko dotyczy tego jak macie zamontowana antenke President TEXAS albo inne 2-metrowki na waszych wozidlach ??

W moim kombiku rozwazam mozliwosc wszystkich montazy i nie wiem na co sie zdecydowac :wallbash:

Decyzja zostala podjeta wiec prosze mi nie pisac ze ta antenka to gown... i ze lepiej wybrac co innego :gwizdanie:

Ale wszelkie plusy i minusy jakie zaobserwowaliscie na wlasnym przykladzie chetnie rozwaze...

Fotki mile widziane, a tak na marginesie jakie sa Wasze opinie na temat tej antenki ??

Da sie ta antenke w prosty sposob odkrecic i zmiesci mi sie do bagaznika czy jest z tym problem ?? Bo na aucie to raczej wolal bym jej nie zostawiac :naughty:

Ma ktos dostep do tego cacka w dobrej cenie albo wie gdzie w Krakowie najlepiej ja zakupic zeby mieli na stanie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitac

widze interesują Cie konkret rozmiary - pochwalam. Miałem wiele anten ....Performer 5000 , ostatnio Santiago 1200. Powiem jedno .....na dachu znowu u mnie zagoscilo ML145 - to chyba najlepszy kompromis osiągi/rozmiary :cool1: . A co do TEXAS`a - to jakos wykonania kiepska, antena malo trwala, choc przyznam ze sie zacnie prezentuje :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powitac

widze interesują Cie konkret rozmiary - pochwalam. Miałem wiele anten ....Performer 5000 , ostatnio Santiago 1200. Powiem jedno .....na dachu znowu u mnie zagoscilo ML145 - to chyba najlepszy kompromis osiągi/rozmiary :cool1: . A co do TEXAS`a - to jakos wykonania kiepska, antena malo trwala, choc przyznam ze sie zacnie prezentuje :good:

Podobno zasieg, czysty odbior i nadawanie, a to wlasnie do mnie przemawia :cool1:

No rozmiar to zdecydowanie minus i dlatego tak istotne jest jak ja zamontowac, a co do trwalosci to nie mam zamiaru 100km/h wlatywac pod wiadukty i konary, mysle ze dam rade jej nie popsuc... :gwizdanie:

... no i czy mi sie zmiesci do bagaznika bez skladania foteli.... :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mieszkał bliżej pożyczyłbym Ci Santiago na próbe :naughty: , niestety musisz zaryzykowac i osobiście nabrac zdania. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys mieszkał bliżej pożyczyłbym Ci Santiago na próbe :naughty: , niestety musisz zaryzykowac i osobiście nabrac zdania. :good:

A masz jakies fotki jak zamocowales santiago ?? Dziurka ?? Bude masz taka sama jak moja wiec duzo by mi to pomoglo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wożę ją na magnesie

195 cm na magnesie ?? :shocked: Na takim zwyklym ?? Texas wazy 0,65 kg z tego co pamietam, nie wiem czy magnes by go utrzymal, ale pewnie nie... :wallbash:

No i na magnesie to gorzej dziala z tego co wiem... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z Santago na magnesie i nic się złego nie działo.

A co do działania, to sprecyzuj, że niby dlaczego miałaby gorzej działać?

Prawidłowo ustawiona antena na podstawie magnetycznej ZAWSZE bedzie lepiej działać od anteny zamontowanej na dowolnym uchwycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem z Santago na magnesie i nic się złego nie działo.

A co do działania, to sprecyzuj, że niby dlaczego miałaby gorzej działać?

Prawidłowo ustawiona antena na podstawie magnetycznej ZAWSZE bedzie lepiej działać od anteny zamontowanej na dowolnym uchwycie.

Moze sie myle, ale jesli chodzi o antenki na magnesach to nie zawsze sa w tym samym miejscu, a antenke stroi sie do miejsca gdzie ma stac. Roznice sa bardzo male, ale zawsze cos, a antenka zamocowana w dziurze lub na uchwycie bedzie caly czas w tym samym miejscu... :mysli:

A z opini uzytkownikow z jakimi zdazylem sie zapoznac wynika, że TEXAS jest lepszy od innych antenek w tym samym przedziale (nie wiem dlaczego, powtarzam tylko to czego sie dowiedzialem). Poza tym antena na magnesie nie bedzie zmasowana i jej dzialanie bedzie gorsze, mam Alaske Presidenta i cos o tym wiem. Chyba ze sie myle to mnie poprawcie.

Tutaj jest to wyjasnione szczegolowo:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic464107.html

I jeszcze jedno jesli zamocowal bym ja na uchwycie to bedzie ponizej lini dachu i strace wtedy na jakosci dzialania czy to nie ma zbytniego znaczenia ??

Jesli ja wladuje na dach do dziury to auto z batem bedzie mialo cos ok. 3,5m :wallbash:

Nadal nie doczekalem sie na zdjecia tego cuda zamontowanego na Waszych wozidlach koledzy... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Antene stroisz do miejsca, ale różnice kilku, kilkunastu cm nie robią żadnej różnicy.

2. Texas najlepszy w swojej klasie?? :shocked: :shocked: :shocked:

Chyba coś sie zmieniło w tej materii, albo ja mam nieaktualne dane. Zauważ, że w klasie Texasa są Santago 1200, Performer/Turbo 5000, Turbo 2001, itp...

Wszystkie Texasa biją na głowę, no może poza wygladem, ale to już kwestia gustu. Zauważ, że w swojej ofercie President ma dużo lepszą antenę. WA 27. Może nie powala wygladem, ale za to w działaniu wypas...

3. Masa anteny na podstawie magnesowej wytwarza sie poprzez pojemność pomiedzy nadwoziem a magnesem.

Poczytaj więcej o indukcyjności :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka Twoim zdaniem antena jest najlepsza wsrod dwumetrowek i dlaczego ??

Zalezy mi na komforcie rozmowy czyli glosnym i wyraznym sygnale oraz na zasiegu, chce zrobic z autka radio maryja :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaka Twoim zdaniem antena jest najlepsza wsrod dwumetrowek i dlaczego ??

Zalezy mi na komforcie rozmowy czyli glosnym i wyraznym sygnale oraz na zasiegu, chce zrobic z autka radio maryja :polew:

Myslę, że obecnie najlepsza antena na rynku to Performer 5000. A dlaczego? Bo sam jej uzywam :kox:

Generalnie w działaniu bardzo podobna do Santiago 1200 (też używam :cool1:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEXAS juz na dachu, jeszcze nie mialem za bardzo okazji go przetestowac szczegolowo, ale wczoraj rozmawialem z pl. centralnego w Howej Hucie z gosciem z Plaszowa w idealnej jakosci :evil:

Gosc mial rowniez TEXASA i radio Alan 87... :good:

Uchwyt mam na stale i nie wiem czy jakiejs blachy tam dla wzmocnienia nie wladuje bo mi sie dach wygina... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pięknie :notworthy: , popracuj nad wzmocnieniem sufitu bo sie to moze źle skończyc :gwizdanie: . Nawiązując do tematu 2metrówek ....wczoraj zabrałem sie do konserwacji anten które jeżdzą u mnie w rodzince

: Turbo 5000, Santiago 1200 i 3 MLki różnych producentów. Niestety ....turbo 5000 nie przeżyła konserwacji, fakt ze wygląda świetnie ale wnętrze pod osłoną cewki nie jest stworzone do długotrwałego użytkowania (dużo plastiku + śniedziejące połączenia miedz/metal. Najlepiej wypada Santiago ....wewnątrz solidny rdzeń z mosiądzu, naprawde ciężko popsuć ten sprzęt :). MLki również znośnie, wszsytkie służą juz pare ładnych lat. Ciekawy jestem jak bedzie z Twoim TEXASem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne. Ja swoje systematycznie konserwuję i mój Performer 5000 nie nosi wewnątrz najmniejszych śladów zuzycia , a dodać muszę, że zapewne mam jedną z najstarszych tych anten w kraju :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka bez strojenia miala SWR 1 :good:

TEXAS wyglada solidnie, firma PRESIDENT chyba nie robi badziewia....

Poki co testowalem ja i ma zasieg w miescie ok 15-20 km w lini prostej z mobilem na 5 esowi ze stacjonarka tez tyle udalo mi sie osiagnac tyle ze na 8 esow :decayed:

Te wyniki mnie zadowalaja, az boje sie pomyslec co bedzie w trasie na otwarteym terenie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...