Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Wielka prośba o pomoc - Dziwne dźwięki przy skręcaniu + film. Pilne


Skyliner89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:.

Mam problem, podczas skręcania w lewą czy w prawą stronę moje :audi: wydaje dziwne dźwięki... ;( :confused4:. Problem w tym, że nie wiem co to może być...

Może Panowie wiedzą? Załączam filmik.

wnZPMYmq3co

Dzisiaj akurat te dziwne dźwięki się nasiliły. Płyn do wspomagania został wymieniony 3 miesiące temu na zielony Febi 06162:

plyn-do-ukladu-wspomagan_608.jpg

(jak na zdjęciu).

We wtorek, środę i jeszcze wczoraj Audi chodziła jak szwajcarski zegarek. Wczoraj zostały założone nowe opony na przód 225/45 R17, a dzisiaj ten dźwięk...

Co to może być? Pompa wspomagania pada?

Dbam o nią, a ona w uja leci... :wallbash::disgust:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi tak wyła i wymiana płynu nawet nie pomogła-kupiłem zamiennik na allegro i przez rok było wszystko pięknie-póżniej nie wioem auto poszło w świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa.masz albo za mało płynu albo jest zbyt zanieczyszczony.tam naprewde może sie nieżle zafuzować brudem.najlepiej jeszcze raz bym przelał płyn. w OOOO b3 ostatnio tak miałem i pomogło chociaż czuje że maglownice bede miał w niedługim czasie do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom płynu wczoraj sprawdzałem jest ok, płyn się nie pieni, normalnie się zachowuje przy kręceniu kierownicą... Czyli wymienić płyn jeszcze raz? Jak to nie pomoże to będe musiał kupić nową pompe wspomagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ;( :embarrassed:... Jedynie przepłukałem zbiorniczek, a czym powinienem przepłukać układ? Jest jeszcze szansa na uratowanie pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pluka sie plynem do wspomagania. prawidlowo powinno sie przelac jedna, a nawet dwie butelki plynu przez uklad, a trzecia dopiero zalac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nie bawić się w czyszczenie układu, tylko odrazu wymienić pompe wspomagania? :mysli: ;(

ja bym jeszcze przeczyścił,jak nie pomoże to po sznurku iść dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak by czyszczenie nic nie dało to przy kupnie nowej pompy wspomagania też trzeba przeczyścić układ? :mysli:

wypadaloby aby pozbyc sie calego syfu z ukladu bo szkoda zasyfic nowa pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak by czyszczenie nic nie dało to przy kupnie nowej pompy wspomagania też trzeba przeczyścić układ? :mysli:

wypadaloby aby pozbyc sie calego syfu z ukladu bo szkoda zasyfic nowa pompe

Jak dobrze zrozumiałem to musiał bym kupić łącznie 6 butelek litrowych oleju Febi 06162? Za pierwszym razem kupić 3 butelki, żeby przeczyścić układ przy założonej starej pompie. Jak to nic nie da to przeczyścić układ jeszcze raz 3 butelkami oleju Febi 06162, przed zamontowaniem nowej pompy wspomagania? Nie lepiej odrazu kupić nową pompe i wyczyścić układ przed zamontowaniem nowej pompy i zużyć tylko 3 butelki, a nie 6? Czy spróbować przeczyścić starą pompe? :mysli:. Trochę się pogubiłem w tym wszystkim..., a te dźwięki nie przestały, nawet w czasie jazdy kiedy skręcam w lewo czy w prawo pojawiają się :confused4: ;(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 butelkami nie musisz plukac, min. to jedna, a najlepiej dwie :wink4:

wiesz jak przeplukasz stara i to pomoze to nie bedziesz musial wydawac na nowa, a koszty to beda te 2 butelki Febi :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc :hi:.[br]Dopisany: 04 Październik 2010, 23:10_________________________________________________Akurat dzisiaj jak odpalałem samochód po godz 18:00 to kierownica chodziła jak ta lala, nic nie piszczało, żadnych dziwnych dźwięków... dziwne :blink::mysli:, ale i tak przepłucze układ dla pewności :). Staram się ograniczyć jazde :audi:, żeby nic się nie stało z pompą. Jutro albo w czwartek przeczyszcze sobie układ i powinno być :good:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...