Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Problem z pompą wtryskowa


greg1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio zauważylem ze cos mam mokra pompe wtrys.Cieknie z pod tego dekielka u gory.

Moje pytanie jest takie,czy mozna samemu wymienic uszczelki(o ile tam jakies sa),jaki koszt?

Albo moze ktos zna magika w krakowie,ktory sie z tym bawi

Z gory dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum jest pokazane jak zmienić uszczelkę tu masz jak to wygląda

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=123217.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za linka,jak to takie proste to sie wezme sam za robote,tylko gdzie kupic w miare tanie uszczelki,chyba ze tylko seris audi ma takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zmienilem teraz dane w profilu,bo przedtem mialem AJMa,tak ze temat tyczy sie AFNa

zaraz wkleje Ci numer tej uszczelki, bo ostatnio tam czesto zaglądam, drugi raz czyjnik temp paliwa musze wymienić :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi cieknie z pod tego elementu w którym jest czujnik, on jest przykręcany na cztery śruby, te troszkę niżej. Da się to też samemu uszczelnić czy tylko do pompiarza z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi cieknie z pod tego elementu w którym jest czujnik, on jest przykręcany na cztery śruby, te troszkę niżej. Da się to też samemu uszczelnić czy tylko do pompiarza z tym?

cieknie ci uszczelka pod całym nastawnikiem, polecam raczej wizyte u pompiarza, z racji tego ze trudno złozyc nastawnik z pompą wtryskową, samodzielnie na 70% skrzywisz "jabłko"(taki bolec wystający z nastawnika), a wtedy klapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, jeżdżę z tym wyciekiem już jakiś czas bo w sumie to cieknie ma zimnym silniku, jak sie rozgrzeje( pewnie paliwo) to wyciek zanika. Nic czekam nie uszczelnianie pompy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, jeżdżę z tym wyciekiem już jakiś czas bo w sumie to cieknie ma zimnym silniku, jak sie rozgrzeje( pewnie paliwo) to wyciek zanika. Nic czekam nie uszczelnianie pompy...

ta uszczelka to koszt 8zł, wolał bym to wymienic, cały silnik bedziesz miał w ropie i dystans mniejszy bedziesz robił, szkoda kasy, a samo napewno sie nie uszczelni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jestem zagranicą, silnik już trochę jest w ropie ale wrócić trzeba jakoś ale jak tylko wrócę to od razu uszczelniam. nie wiesz może ile pompiarz bierze za taką wymianę uszczelki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo jestem zagranicą, silnik już trochę jest w ropie ale wrócić trzeba jakoś ale jak tylko wrócę to od razu uszczelniam. nie wiesz może ile pompiarz bierze za taką wymianę uszczelki?

za ta wymiane uszczelki to nie wiem , robiłem to kiedys, ale nie pamietam ile za to brał, ale szykuj tak z 50-100zł, musi odkrecić od pompy nastawnik, zmienic uszczelke, złozyć do kupy nastawnik z pompą, poluzowac pompe, ustawic pompe na vagu,( kat wtrysku, dawke paliwa) i skręcić do kupy :decayed:

Jeśłi pojedziesz do partacza to w najgorszym wypadku auto nie odpali bo zepsuje nastawnik pompy przy składaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za nr. uszczelki :good:[br]Dopisany: 04 Październik 2010, 21:30_________________________________________________Wlasnie dzis wymienilem ta uszczelke,najwiekszy problem byl z ta sruba nietypowa,ale znalazlem nasadke 7,tak jak pisal koelega,najlepiej zeby byla nie gruba to latwiej ja nabic,potem to juz bulka z maslem.

Podaje nr. uszczelki Bosch 1 461 015 303,koszt 9zeta

Dzieki wszystkim za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...