Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Prośba o analizę logów - nowe autko kolegi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie.

Jak w temacie proszę o analizę logów.

Kolega kupił autko u faszystów, wcześniej jeździło u makaroniarzy :wink4:.

Na blacie 186 kkm, książki serwisowej brak. Podczas jazdy na trasie pojawiły się problemy. Przy obrotach rzędu 2000, autko zaczęło przerywać, odczuwalne były braki mocy oraz lekkie szarpanie, natomiast po dodaniu gazu - na wyższych obrotach było OK. Po restarcie silnika początkowo wszystko było w porządku, w miarę przybywania km, objawy jak w opisie powyżej. Kolega zauważył również migając ą kontrolkę ESP zaraz po nastaniu dziwnych objawów szarpania, etc.

Po autoscanie, VAG wyrzucił dwa błędy - pierwszy to brak komunikacji z radiem ( nie ma oryginalnego odbiornika ) , drugi był w grupie 3-ej ( przy testowaniu ABS i ESP ), niestety przed skasowaniem nie zapisałem :wallbash:.

Podczas wykonywania logów z autkiem wszystko było ok, błędy nie pojawiły się ponownie, nie było też choinki na blacie.

Dodam jeszcze że po otwarciu maski, widoczne duże przecieki z EGR'a.

Poniżej komplet logów, będę wdzięczny za analizę.

Pozdrawiam.

Normalne:

Grupa 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f2a0c050a753255.html

Grupa 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/085b0ef1212e521a.html

Grupa 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8975599cf7cbcfa0.html

Grupa 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b6b46f43000c2450.html

Grupa 013: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e3100785d8bc430.html

Grupa 018: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0b397e9bd4160720.html

Grupa 023: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7333d4efeb58b594.html

Basic Settings:

Grupa 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4268678bc0aaf742.html

Grupa 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6422ea493d9ec9f3.html

Grupa 011: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0d0267838f5f29be.html

Dynamiczne:

Grupa 000: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/aa1cfa5d0e019ef6.html

Grupa 001: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f1390943e7dc53c6.html

Grupa 003: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/df70d91ece0e057d.html

Grupa 004: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a8cbd6b53012c327.html

Grupa 008: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d581da657a22cfd6.html

Grupa 010: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fa37bdc548294a15.html

Grupa 011: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/571c911bb747e99a.html

Dziękuje wszystkim za pomoc.

:hi:.

[br]Dopisany: 03 Październik 2010, 21:14_________________________________________________Sorki, dodam jeszcze że autko takie jak moje A4 1,9 TDI, AVF.

Opublikowano

:hi:

Kąt synchronizacji do poprawy [ czy robiony był rozrząd ] Ja osobiście wymieniłbym,zwłaszcza że nie ma książki serw.

Wskazania w próbie stat. złe... w próbie dyn. tragicznie

BS - za małe cyferki :kox: można dostać oczopląsów :wink4:

Termostat OK

Turbinka OK

Przepływka OK [wymienić filtr powietrza]

BIP-Y w normie :wink4:

EGR ocenimy po poprawieniu logów BS...ale jak zamierza jeździć tym autem to wymienić z racji tego że cieknie

Pozdrawiam Paweł

P.S. Co do błędów w systemie ABS [003] to potrzebne są błędy zapisane w sterowniku

niestety przed skasowaniem nie zapisałem :wallbash:.

:cool1:
Opublikowano
  • Autor

Wskazania w próbie stat. złe... w próbie dyn. tragicznie

Co masz na myśli?

Skoro graty OK to chyba powinno wszystko grać? :wink4:

Pozdrawiam.

Opublikowano

Wskazania w próbie stat. złe... w próbie dyn. tragicznie

Co masz na myśli?

Skoro graty OK to chyba powinno wszystko grać? :wink4:

Pozdrawiam.

Popatrz na wskazania kąta synchr.w próbie stat.004 ostatnia kolumna :cool1:...oraz w próbie dyn.004 ost, kolumna :cool1:

Komentarz chyba jest zbędny... właściciel auta zrobi co zechce, ja osobiście nie ryzykowałbym rozwalenia rozrządu

Przecież nie wiecie czy ogolę był robiony[jeżeli pasek organoleptycznie wydaje sie być OK. to przyjrzałbym się mocno

napinaczowi paska rozrządu :wink4:

Tyle odemnie... powodzenia

P.S. dla porównania...

http://vaglog.rtnet.pl/b.doczekalski_19386.html

Opublikowano

Co do rozrządu najpierw wypróbował bym tego >>> http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t74986.0.html;highlight=k%C4%85t+synchronizacji na pewno będzie lepiej , co nie znaczy że nie trzeba robić rozrządu skoro nie wiesz kiedy i czy w ogóle był wymieniany

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pomoc, w sumie to się nie zrozumieliśmy... zinterpretowałem że oprócz rozrządu jeszcze coś innego kuleje.

Co do wymiany to była to pierwsza sprawa, o której wspomniałem koledze po zakupie, decyzja jest oczywista - będzie wymiana.

Cieszy fakt że reszta gratów zdrowa.

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam :hi:.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.