Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szkoda parkingowa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sprawa wyglada tak...

pewnego dnia zauwazylem przerysowany innym samochodem caly bok mojego audi, sprawca sie oddalil - musialo to byc nad ranem. Odruchowo zglosilem na policje, oczywiscie nie ma sprawcy wiec lipa. Bylem na komendzie, zlozylem zeznania i teraz zaczyna sie moje pytanie...

gdyby znalazl sie sprawca, przyszedl, przeprosil i powiedzial ze sie dogadamy - napiszemy oswiadczenie i odbiore pieniadze z jego OC. Czy jesli sprawe na poczatku zglosilem na policje moge zalatwic to jakos za ich plecami. Zeby nie obciazac dodatkowymi kosztami sprawcy gdyby sie przyznal i poczul do winy?

I druga sprawa... zarysowal lusterko, drzwi przednie prawe, tylne prawe, blotnik i zderzak oraz listewki na drzwiach. Wgniotl tylny blotnik i jest wgniotka na tylnych drzwiach... na przednich tez ale to juz bylo przed zdarzeniem. Zrobilem zdjecia przy policji... ze nie potrafilem na to patrzec zaczalem to polerowac. W efekcie zeszlo wszystko ale... zostala wgniotka na tylnych drzwiach, na listewkach zdral lakier do plastiku, wgnieciony blotnik i zdarty lakier do podkladu na pow. 1cm2. Na zdderzaku wielkosci 1cm2 zdarty lakier do golego. Czy takie delikatne wgniotki, male zarysowania wielkosci 1-2cm2 kwalifikuja dany element do naprawy/lakierowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszczęte zostało dochodzenie, w związku z czym sprawca mógłby zgłosić się na komendę, sprawę wyjaśnić i ew. otrzymać symboliczny mandat.

Ad. udzkodzeń - bez zdjęć ciężko ocenić.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia dzisiaj postaram sie zrobic i szczerze to na Ciebie Arielka licze ;) Bo kto inny w tym dziale moze cos podpowiedziec jak nie Ty.

Rozmawialem ze policjantem z drogowki i powiedzial ze jak znajde sam sprawce i sie z nim dogadam moge smialo isc na policje i wycofac zeznania. Podobno mam do tego prawo. Wtedy pisze oswiadczenie ze sprawca i zalatwiamy wszystko przez OC sprawcy.

Do czasu kiedy nie zrobie zdjec, Arielka jak bys miala chwilke, napisz czy masz jakies doswiadczenie z TUW'em. Bo z tego co sie dowiedzialem sprawca ma auto ubezpieczone wlasnie w TUWie. Czy rzeczoznawca rowniez oglada samochod sprawcy? To byl BUS i jego uszkodzenia to delikatne zadrapanie na zderzaku, czarnym, plastikowym. Nie chcialbym zeby ktos mnie posadzil o jakis szwindel... no ale co ja poradze ze zderzakiem zalatwil na parkingu caly bok mojego Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sa obiecane zdjecia. Moze ktos doswiadczony wypowie sie jak oni to wycenia mniej wiecej... juz nie chodzi o kwoty tylko o elementy czy nadaja sie do malowania, naprawy itp. itd.

Zdjecia zaraz po zdarzeniu - tak zastali auto panowie niebiescy.

img1410w.jpg

img1412v.jpg

img1415ce.jpg

img1417s.jpg

Po zabiegach kosmetycznych - myslalem ze BUS wiecej sie nie pojawi na parkingu i w tygodniu zaczalem polerowac bok, zostalo to co widac na foto i stad pytanie ile mniej wiecej mozna za to dostac, czy kazdy wspomniany element nadaje sie do malowania badz naprawy i czy warto zglaszac taka szkode.

Zderzak z tylu:

img1505m.jpg

img1508sz.jpg

Tylny błotnik:

img1509h.jpg

img1510g.jpg

img1512k.jpg

Tylny blotnik - wgniecenie zaznaczone w czerwonym polu - malo widoczne na foto - widac po odbijajacym sie krzywo swietle

img1516k.jpg

Tylny blotnik i listerwka na drzwiach tylnych:

img1513r.jpg

Tylne drzwi:

img1514u.jpg

Wgniecenie wzdloz tylnych drzwi - zaznaczone w czerwonym polu - slabo widoczne na foto:

img1517z.jpg

img1518yy.jpg

Listwa na tylnych drzwiach:

img1519l.jpg

Przednie drzwi + listewka przednich drzwi:

img1520ds.jpg

img1521k.jpg

Jesli warto w tygodniu chcialbym sie zabrac konkertnie za ta sprawe.

Z gory dziekuje za jakies odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia likwidatora: jeśli pokrycie zderzaka nie ma uszkodzonych mocowań - naprawa + lakierowanie zgodne z automatyką, ściana boczna P - naprawa + lakierowanie j.w., poszycie drzwi TP + listwa - odnowa lakieru, poszycie drzwi PP + listwa - odnowa lakieru, gdyż uszkodzenia nie są związane ze szkodą. Wybacz, jeśli coś pominęłam.

Szkoda z OC - oczywiście, że warto zgłosić.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia likwidatora: jeśli pokrycie zderzaka nie ma uszkodzonych mocowań - naprawa + lakierowanie zgodne z automatyką, ściana boczna P - naprawa + lakierowanie j.w., poszycie drzwi TP + listwa - odnowa lakieru, poszycie drzwi PP + listwa - odnowa lakieru, gdyż uszkodzenia nie są związane ze szkodą. Wybacz, jeśli coś pominęłam.

Szkoda z OC - oczywiście, że warto zgłosić.

Pozdrawiam

arielka

Jesli likwidator tak podejdzie do sprawy to bede musial walczyc poniewaz:

drzwi tylne prawe przed szkoda nie byly wgniecione (widac na foto ze lekko sa) - wiec wg mnie nadaja sie do naprawy, a naprawy bez lakierowania raczej specjalista sie nie podejmie. To samo z listwami drzwi - widac na 3cim foto ze swoim zderzakiem rowniez przejechal po listwach i zdarl na nich troche lakieru. Wg mnie nadaja sie do lakierowania - przeciez nalezy mi sie przywrocenie stanu auta sprzed zdarzenia. A przed zdarzeniem nie mialem wgniotki na prawych tylnych drzwiach i nie mialem pozdzieranego lakiero na listwach - owszem, byly robione na nich zaprawki co widac na foto ale sprawca w zupelnie innym miejscu zdarl lakier do plastiku.

Moze lepiej bedzie powiedziec TU ze chce samochod naprawic bezgotowkowo? Nie zalezy mi na zarabianiu na tym ale jesli znalazl sie sprawca to nie widze tutaj sensu zeby nie walczyc o stan auta sprzed zdarzenia i liczyc na kase na naprawe blotnika a drzwi ktore byly dobre im darowac. Rozumiem drzwi przednie pod listwa... to bylo i na to nikogo nie chce naciagac ale listewki i drzwi PT byly OK. Zaczynam zalowac ze wzialem sie za polerowanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na kalkulację - wklej i obaczymy - to zależy od likwidatora ile potrąci z lakierownia danego elementu ze względu na wcześniejsze uszkodzenia ( choć nie jest to reguła - zależy od firmy i szczegółowego podejścia danego kawitatora - zawsze można powalczyć.

Przy takich uszkodzeniach nie związanych ze szkodą daj do oględzin samochód troszkę przybrudzony - może nie dojrzy wcześniejszych obić i zarysowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że należy się Tobie przywrócenie do stanu poprzedniego zgodnie z art. 363 k.c. oraz pełne odszkodowanie - kłania sie art. 361 k.c. :)

Jeśli nie zadowoli Ciebie kosztorys, możesz przedstawić FV za naprawę, jednak zgodnie z OT/protokołem szkody.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem ogledziny pojazdu i wlasnie zauwazylem ze chca mnie wydymac... jeszcze nie ma wyceny wiec afery nie robie ale juz czuje ze nie obejdzie sie bez odwolania.

Pan likwidator napisal:

1. tylny zderzak - ubytek lakieru - naprawa lakieru - LAKIEROWANIE ZGODNIE Z AUTOMATYKA

2. tylny blotnik prawy - wgniecenie - NAPRAWA - LI - LAKIEROWANIE PONAPRAWCZE DO 50% POWIERZCHNI

3. drzwi tylne prawe wgniecione przy klamce na calej dlugosci - NAPRAWA - 20jc ??? - LAKIEROWANIE PONAPRAWCZE DO 50% POWIERZCHNI

4. listwa boczna drzwi tyl prawy - odnowa lakieru - LAKIEROWANIE

5. drzwi przednie prawe wgniecenie pod listwa boczna - NAPRAWA - LI - LAKIEROWANIE PONAPRAWCZE DO 50% POWIERZCHNI

6. listwa boczna drzwi prawy przód - odnowa lakieru - LAKIEROWANIE

Nie zwracałem uwagi co Pan wielmożny pisał tylko go słuchałem a mówił tak jak chciałem usłyszeć... drzwi prawy tył naprawa + lakierowanie, to samo z błotnikiem tył i drzwiami przód - naprawa i lakierowanie ale wg. znaczków przy danych elementach widze LI - LAKIEROWANIE PONAPRAWCZE DO 50% POWIERZCHNI. Jak on wyobraza sobie pomalowanie wgniecionego blotnika przy: klapce wlewu i przy drzwiach w dolnej czesci - skrajne punkty a malowanie polowy elementu? To samo z drzwiami - prawy tyl wgniecione ponad listwa a prawy przod pod listwa - czy on mysli ze lakiernik bedzie malowal jak szachownice ?

Podpowiesz cos arielka czy czekac na wycene ktora przyjdzie do domu? Aha... Pan zarzyczyl sobie zdjecia zaraz po zdarzeniu jako zalacznik do sprawy - poprosil zebym nagral je na plyte i kazal napisac oswiadczenie w ktorym zawarlem ze 30% sladow zejdzie polerka - tak powiedzial lakiernik. W pospiechu i ze nigdy nie zalatwialem takich rzeczy napisalem takie oswiadczenie i teraz obawiam sie ze sam na siebie nakrecilem bata. Z tym ze co mi z 30% naprawionej szkody skoro na elementach sa miejsca gdzie lakier jest zdrapany do blachy a drzwi pogniecione.

Czuje Arielka ze dam Ci z przyjemnoscia niedlugo zarobic jednak czekam juz teraz na info co o tym myslisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 listopada dostalem pieniadze na konto - 1537,08zł. Wydaje mi sie ze to za malo... chetnie bym sie odwolal ale nie wiem czy jest sens. Druga sprawa to... papier dostałem z data 17.11.2010r. , nadany byl 15.11.2010 czyli nadany byl rowno miesiac po zgloszeniu szkody. Ja dostalem go 2 dni pozniej ale to zaden problem. Chodzi o to ze nie dostalem zadnej wyceny tylko kartke A4 na ktorej TU napisalo ze zwiazku ze zgloszona szkoda itp itd w toku postepowania likwidacyjnego ustalone zostalo odszkodowanie w wysokosci 1537.08zl.

Zadnych szczegolow, jaka wartosc auta przed szkoda, jaka po szkodzie, ile elementow do naprawy, lakierowania, jak przebiega naprawa, ile godzin na prace... czy wycena jest netto czy brutto.

Ktos cos poradzi? Chcialbym chociaz jasno czarno na bialym wiedziec co i za ile policzyli, czego nie policzyli i czy wyplacili odszkodowanie z podatkiem czy bez co podobno sie zdarza.

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...