Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Potrzebny mały schemacik


aribike

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem sobie sterowanie centralnego z pilota. Tylko na zamki. Chciałbym sobie zrobić taki bajerek, że przy otwieraniu auta zapala się lampka w samochodzie na kilka sekund, tak jak po otwarciu drzwi. Jak to zrobić ? Podpiąć się tam pod ten kabelek od lampki ? Tylko który to ? Jest jeszcze taki szkopuł, że ogólnie lampka mi działa, ale po otwarciu drzwi nie.. Jaka może być tego przyczyna ? Po drugie podłączyłbym też szyberdach i okna pod zamykanie, ale to już chyba cięższa sprawa ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby odpalała się lampka po zasterowaniu z pilota potrzebujesz moduł czasowy (każdy elektronik wykona takie coś, są też gotowe moduły zaprojektowane np dla podtrzymania komfortu) lub jeśli twój sterownik posiada funkcję komfort to wykorzystujesz ten sygnał przez przekaźnik.

Amperomierz wskaże ci jaki przekaźnik trzeba tam zastosować.

Moduł odpalany byłby sygnałem "otwórz" ze sterownika i np. podawał masę na krańcówkę (według woli może też sterować lampką bezpośrednio)

Tak samo wychodziłby sterowanie z komfortu.

W kwestii domykania szyb i szybra oraz nieświecącej lampki pomocna będzie szukajka bo tematy wałkowane był nie raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł czasowy, ale taki moduł tak na logikę w aucie już powinien fabrycznie być. Bo przecież po otwarciu drzwi zapala się i gaśnie po iluś tam sekundach. Pomyślałem więc że wystarczy to podłączyć tak samo jak jest to podłączone do tego pypcia jak się drzwi otwiera :P Mój sterownik ma funkcję komfort, przekaźnik też miałem (teraz chyba zgubiłem) ale nie zrobiłem tego bo nie wiem jak to podłączyć przez ten przekaźnik ? Pomożecie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj krótki impuls na linie krańcówki drzwi kierowcy i sprawdź czy lampka zgaśnie od razu czy będzie trzymać jakiś czas.

Jeśli będzie trzymać, to jesteś w domu. Podaje wtedy przez przekaźnik masę na przewód krańcówki, a sam przekaźnik sterujesz z przewodu "zamknij" sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...