Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 AFN `97] Rozbiórka i naprawa fotela kierowcy


baskecior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś z Was wie jak rozebrać część górną fotela kierowcy ? Uszkodził mi się mechanizm regulacji podparcia części lędźwiowej, mój kręgosłup cierpi a ja nie potrafię rozebrać fotela. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baskecior, masz ten sam problem co ja.

Kiedys wyciaglem fotel i probowalem rozebrac ale dalem sobie spokoj mowiac, ze kiedys na spokojnie to zrobie. Po dzis dzien smigam tak.

Mialem problem ze zdjeciem plastiku z tylu, balem sie ze go polame. Niby jest on przykrecony tam ale ja nie widzialem zadnych srub.

Moze ktos to rozbieral i pomoze nam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to mi wogole przypomniales, ze mam to popsute. Musze sie jakos za to zabrac.

Powiem Ci, ze ja sie juz przyzwyczailem chociaz na dluzszych trasach czegos mi brakowalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale baskecior, w serwisie to pewnie wymienia caly mechanizm od tego, a jest mozliwe ze da sie to naprawic. Juz sobie wyobrazam jaka cena tej czesci jest.

ja pierw bede sam probowal to rozebrac.

Lepszym pomyslem jest podjechac do kogos kto sie zajmuje tapicerka samochodowa i sie zapytac czy by nie rozebral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspaniała rzecz ta regulacja na ledzwie ja mam na maxa przykrecona regulacje i kregoslup w naturalny sposob sie nie meczy w poprzednim aucie tego nie bylo i musialem podkładać poduszke pod ledzwie bo inaczej zawsze mnie kregosłup bolał :lol: a co do plastiku z tylu siedzenia to wydaje mi sie ze on nie jest przykrecany tylko na zatrzaskach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotr1602, moze i masz racje, ze jest na zatrzaskach nr.18 ale co powiesz na nr.19 jakis blachowkret.

Gdzie on niby idzie?

baskecior, moze te zrzuty Ci cos pomoga.

siedz1.jpg

siedz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska. Przyjedzcie do mnie :mrgreen: to wam rozbiorę ten fotel. Plastik z tyłu oparcia jest na wkrętach przykręcony. Są pod zaślepkami u dołu oparcia. Potem trzeba jeszcze gałeczki po bokach odkręcić (nie są na zatrzaskach, ale na śrubach) i poodginać blaszki mocujące obicie. Wewnątrz są jeszcze sznureczki, które podtrzymują środek oparcia, (przylegający do plecków) razem ze stelażem.

Tapicer rozbierał przy mnie i dał radę całkiem szybciutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pęknięta linka mechanizmu regulacji doprowadziła do uszkodzenia tylnej maskownicy fotela oraz mojego bólu kręgosłupa. Rozebrałem fotel i kawałek profila aluminiowego podpiera mechanizm podparcia odcinka lędźwiowego. W wolnej chwili zakupię linkę i naprawię fotel. Chętnym opowiem co i jak rozłożyć/złożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat.

własnie miałem pierwsze podejscie do zdjecia w skorce tylnego obicia plastikowewg.

1podejscie i poszlo lekutko POPROSTU DELIKATNIE CIAGNIEMY ZA DOLNY ROG Z JEDNEJ I DROGIEJ STRONY SLYSZYMY "KLIPS" I TYLE ZDJETE

mocowan jest łacznie 2 nic wiecej sie nei odkreca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...