Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Blokuje skrzynie na wstecznym


basik9634

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich potrzebuje pomocy a mianowicie gdy wrzuce wsteczny to zacina sie i nie chce wyskoczyć co mogło sie stac ze blokuje sie ona chodziła bardzo płynie i nie miała nigdy żadnych oporów zeby coś zahaczało biegi przy wkładaniu lub wyjmowaniu czy ktos sie orjetuje co moze byc przyczyna czy to wielki koszt bedzie naprawy dodam ze to jest tylko na wstecznym a i zeby ja odblokowac to trzeba bardzo mocno ciągnąc na ten drut od wybieraka i wyskoczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka. skrzynie w 1.4, 1.6 8v i 1.6 16v wytrzymują 100 - 120tys km i sie rozsypują. Kawałki nitow wpadają w zebatki i blokują. Lepiej szybko wyjmij skrzynie i ją oddaj do zrobienia. Ja w golfie za pierwszym razem to olałem to w koncu jakas czesc ze skrzyni wpadła w zębatki i tak wystrzeliła że dziure w obudowie zrobiła i jeszcze obudowe trzeba było łatać.....W okolicach trojmiasta jak sie dobrze poszuka to taką skrzynie Ci zrobią w granicach 500 - 700zł. Radził bym Ci naprawić u kogos dobrego niż kupować używke bo używke kupisz i i tak sie zaraz rozsypie, a dobrze naprawioną trochę pojeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nio ja na zablokowanej przejechałem aby 200 metrów wiec sie raczej jeszcze moze nie rozsypała ale moim zdaniem to moze byc łożysko bo zaczął wybierak u mnie teraz ciezko chodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o 1.8 nic niewiem niejestem specjalistą od skrzyn, a jednynie miałem 2 golfy jednego 1.4 75km - skrzynia się rozsypała i matka ma golfa 1.6 100km od nowości auto ma 10 lat przejechane 180tys i skrzynia robiona w nim była 3 razy (jeden raz tylko klejona bo mechanik partacz źle złożył docisk od sprzegła i wyryło dziure w obudowie po 2 dniach. Te same problemy mieli koledzy jedem w a3 i drugi też w golfie. Gościu ktory mi naprawiał te skrzynie mowil, że gdyby nie jednostki napędowe 1.6 koncernu VAG to chyba by zwinął interes, bo automatami się nie zajmuje, a dzięki temu ma roboty w brud... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie juz doszedłem co bylo przyczyną blokowania sie skrzyni a mianowicie zabezpieczenie wstecznego biegu sie rozsypało i zblokowało wybierak remocik przebiegał około 4 godzin i teraz smiga niunia jak nowa ale niestety zeby to stwierdzić musiałem sciągac tą skrzynie i co najlepsze skrzynia przy przebiegu 200tys prawie niema żadnych śladów zużycia żadnego nawet luzu wiec niekoniecznie jak piszecie musi sie posypać po przebiegu 120 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie przemyślałem sprawy. sypią się skrzynie ale chyba nie w a4, bo tutaj silniki są wzdłużnie montowane, i może skrzynie są inne a ja opisywałem golfa i a3 w ktorych skrzynie montowane są poprzecznie i skrzynie biegów są inne..... moj błąd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...