Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ściągane auto z Niemcowni

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z ściągniętym samochodem z za granicy. Mianowicie mam możliwość przywiezienia samochodu na handel z Niemiec. Pytanie co trzeba zrobić by nie ponieść niepotrzebnych kosztów w Polsce a żeby wszytko było dobrze.

Kupuje auto spisuje umowę z Niemcem i co dalej w Polsce?

Opublikowano

zgodnie z prawem po przekroczeniu granicy masz 5 dni zeby sie znalesc w UC i zaplacic akcyze, potem US, potem rejestracja jak dobrze pojdzie zmiescisz w dwoch tygodniach, oczywiscie jesli sprzedasz przed 6 miesiacami auto drozej niz kupiles zaplacisz podatek od wzbogacenia, to tyle jesli chodz zgodnie z prawem

przywozisz autko wystawiasz autko na sprzedasz, z kupujacym piszesz umowe miedzy nim a niemcem i reszte zalatwia sobie sam kupujacy jak to pisza autko do oplat, chyba ze ty chcesz zarejestrowac to sprzedajac auto na umowie piszesz cene za tyle ile kupiles albo nizsza zeby nie bylo ze na tym zarobiles

Opublikowano
  • Autor

A jeśli porobię opłaty to muszę go rejestrować? Czy mogę go sprzedać bez wydawania kasy na rejestrację ?

Opublikowano

pewnosci niemam wiec niech sie jeszcze ktos wypowie ale cos mi sie obilo jesli zrobisz oplaty a sprzedasz przed rejestracja to bedziesz musial jeszcze raz zaplacic akcyze, ale tak jak pisze pewnosci brak

Opublikowano

A jeśli porobię opłaty to muszę go rejestrować? Czy mogę go sprzedać bez wydawania kasy na rejestrację ?

Jasne że możesz. Tylko nie możne nim odjechać drugi właściciel chyba że go ubezpieczy(są takie polisy od zaraz na miesiąc). Ty musisz tylko opłacić akcyze , skarbówkę i pewnie przegląd... Chyba że przepiszesz(nielegalnie :wink4:) umowę poźniej na siebie lub już na kupującego wtedy Twoja osoba nigdzie nie widnieje...

Opublikowano

A jeśli porobię opłaty to muszę go rejestrować? Czy mogę go sprzedać bez wydawania kasy na rejestrację ?

legalnie raz na pół roku możesz sprzedać, jeśli wiecej razy to zrobisz skarbówka może się czepić
Opublikowano

pewnosci niemam wiec niech sie jeszcze ktos wypowie ale cos mi sie obilo jesli zrobisz oplaty a sprzedasz przed rejestracja to bedziesz musial jeszcze raz zaplacic akcyze, ale tak jak pisze pewnosci brak

kiedyś tak było,teraz już się nie płaci drugiej akcyzy :naughty:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No i zobaczymy w praniu co i jak, o ile znajdę ładne auto bo nie jest to proste....

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.