Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ściągane auto z Niemcowni


zuloo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sprawa z ściągniętym samochodem z za granicy. Mianowicie mam możliwość przywiezienia samochodu na handel z Niemiec. Pytanie co trzeba zrobić by nie ponieść niepotrzebnych kosztów w Polsce a żeby wszytko było dobrze.

Kupuje auto spisuje umowę z Niemcem i co dalej w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z prawem po przekroczeniu granicy masz 5 dni zeby sie znalesc w UC i zaplacic akcyze, potem US, potem rejestracja jak dobrze pojdzie zmiescisz w dwoch tygodniach, oczywiscie jesli sprzedasz przed 6 miesiacami auto drozej niz kupiles zaplacisz podatek od wzbogacenia, to tyle jesli chodz zgodnie z prawem

przywozisz autko wystawiasz autko na sprzedasz, z kupujacym piszesz umowe miedzy nim a niemcem i reszte zalatwia sobie sam kupujacy jak to pisza autko do oplat, chyba ze ty chcesz zarejestrowac to sprzedajac auto na umowie piszesz cene za tyle ile kupiles albo nizsza zeby nie bylo ze na tym zarobiles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli porobię opłaty to muszę go rejestrować? Czy mogę go sprzedać bez wydawania kasy na rejestrację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnosci niemam wiec niech sie jeszcze ktos wypowie ale cos mi sie obilo jesli zrobisz oplaty a sprzedasz przed rejestracja to bedziesz musial jeszcze raz zaplacic akcyze, ale tak jak pisze pewnosci brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli porobię opłaty to muszę go rejestrować? Czy mogę go sprzedać bez wydawania kasy na rejestrację ?

Jasne że możesz. Tylko nie możne nim odjechać drugi właściciel chyba że go ubezpieczy(są takie polisy od zaraz na miesiąc). Ty musisz tylko opłacić akcyze , skarbówkę i pewnie przegląd... Chyba że przepiszesz(nielegalnie :wink4:) umowę poźniej na siebie lub już na kupującego wtedy Twoja osoba nigdzie nie widnieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli porobię opłaty to muszę go rejestrować? Czy mogę go sprzedać bez wydawania kasy na rejestrację ?

legalnie raz na pół roku możesz sprzedać, jeśli wiecej razy to zrobisz skarbówka może się czepić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnosci niemam wiec niech sie jeszcze ktos wypowie ale cos mi sie obilo jesli zrobisz oplaty a sprzedasz przed rejestracja to bedziesz musial jeszcze raz zaplacic akcyze, ale tak jak pisze pewnosci brak

kiedyś tak było,teraz już się nie płaci drugiej akcyzy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zobaczymy w praniu co i jak, o ile znajdę ładne auto bo nie jest to proste....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...