Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pompka centralnego - jaki zamiennik?


T-Rex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Padł mi wirnik w pompce centralnego. Jest to pompka 8LO z dwoma wężykami na wyjściu z obudowy.

Ale sam moduł silnika i ferrytowego wirnika ma jeden wężyk.

Patrząc po Allegro jest kilka pompek do mojego auta ale są droższe niż te, które mają jeden wężyk na wyjściu z obudowy.

Może obudowy są inne ale silniczek z turbinką jest we wszystkich taki sam? Te pompki strasznie lecą i pewnie ktoś z Was przerabiał temat zamiennika? Niestety nie znalazłem na forum wzmianki poza tym, że od golfa któraś pasuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mialem taka sytuacje jakis rok temu... trafiłem na allegro goscia ktory sie tym wlasnie zajmuje (wymienia co trzeba) i do dzis jest ok :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już wydłubałem i rozłożyłem wszystko, więc do szczęścia brakuje mi tylko nowego kompresorka. Po obudowach widać, że miejsce na niego przeznaczone jest takie samo w przypadku jednej pompki, która ma jeden wężyk. To prawdopodobnie jest taka jak od golfa 3. Z tego co wyczytałem, to kompresorek jest identyczny. Pozostałe nie pasują i trzeba przekładać bebechy kompresorka. Jest na forum nawet fotostory jak to zrobić. Ale ludzie niepotrzebnie popisali, że bzdura i się nie da, a inni, że prawda i się da. Człowiek czyta potem i głupieje. Powinien administrator wycinać posty, które wprowadzają w błąd.

Pompka z której podobno da się przełożyć bebechy jest od 80-tki. Niby od golfa 3 pasuje bez przeróbek. A co z tymi od B5 sprzed liftu (z jednym wężykiem)? Z tego co znalazłem na allegro to właśnie trzy rodzaje obudowy.

Ps. Dla potomnych napiszę, że wziąłem pompkę od Polówki. Nie pasował kompresor, ale bebechy były identyczne. Czyli sposób opisany z forum zadziałał. Kompresor od biedy też by się dało przystosować, ale wolałem mieć identyczną obudowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...