Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Pytanie ws. głośników.


supa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

Otóż w swojej Audi posiadam tylko 4 głośniki ( z przodu ), radio nie ORI, jeśli chciałbym zalożyć 4 albo 2 głośniki na tył to musiałbym do bagażnika wstawiać wzmacniacz czy tylko jakoś można podciągnąć kabel do radia i cacy..?

P.S Jestem zielony w tych sprawach więć pytam sie wachowców. :wink4:

A i jaką moc mają zwykłe głośniki Audi ? Rozmiar chyba 16 co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postaram się odpowiedzieć chociaż nie napisałeś jakie masz radio, więc będę pisał na przykładzie concerta CD, jeśli coś pomylę to ktoś poprawi.

Z radia masz wyjścia wysokiego poziomu tylko na dwa kanały, na przód. Oraz dwa wyjścia niskiego poziomu na ewentualny wzmacniacz dla aktywnego tyłu.

Odpowiadając na pytanie, żeby założyć głośniki z tyłu, potrzebujesz wzmacniacza, oraz instalacji do niego (zasilanie, sygnał z radia, sterowanie z radia, przewody do głośników).

Tak, głośniki w B6 mają średnice 16,5 cm, moc pewnie w granicach 20 W na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się poprawić brzmienie w samochodzie, i idzie w trochę lepszy sprzęt niż seria :P to dobre wygłuszenie jest podstawą. O samym wygłuszeniu moglibyśmy pisać do rana więc polecę Ci (chyba) najlepiej napisany polski faq o caraudio niejakiego Nazara:

http://www.gdynia.mm.pl/~nazar/PolskiCarAudioFAQ01beta.pdf

Bardzo dużo pomocnych informacji na początek, podstawowe zagadnienia w większości. Myślę że w Twoim przypadku odpowie na wszystkie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mam tylko bledzik wyskakuje zaraz cos zdzialam :decayed: jeszcze raz dzięki :hi:[br]Dopisany: 25 Październik 2010, 21:59_________________________________________________Aaa sorki, jeszcze male pytanko. :kox: ORI głośniczki te 2 male tez bez problemu podlaczy do radia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że tak, oryginalne instalacje samochodowe z osobnym tweeterem zazwyczaj zbudowane są tak że woofer i tweeter są połączone równolegle, i na przewodzie do tweetera montuje się kondensator co będzie robiło za filtr górnoprzepustowy. Jeśli planujesz montować seryjne klocki to polecam Ci to zrobić również jak w serii. Sam pewien nie jestem w 100% jak jest w A4. Dla pewności na Twoim miejscu bym zajrzał jak są spięte w przednich drzwiach, czy jest jakaś zwrotnica czy tak jak piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz zakup nie seryjnych głośników to jakiś dobry zestaw odseparowany, ze zwrotnicą w zestawie na przód + wygłuszenie drzwi i na pewno będzie lepiej. Tyle że niewiele jest takich zestawów które dobrze zagrają pod samym radiem. Dobrze i tanio to wzmacniacz dwukanałowy, zestaw odseparowany na przód i głuszenie. Jak chcesz więcej basu to czterokanałowy i skrzynia na pozostałe dwa kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem najlepiej by było do 200-300 zł, nie wiem jak robocizna. :cool1:[br]Dopisany: 26 Październik 2010, 18:09_________________________________________________Kolega za 300 zł 2x głośniki blaupunkta 280W wstawił razem z robocizną... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerBass S-652 (189zł), robocizna + przewody 70-100zł.

Nie jestem zwolennikiem coaxów, ale tych PB zamontowałem sporo i przyznam, że klepnąć potrafią podobnie do woofersów z zestawu S-6C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...