[ALL B5] Silnik 2,6 v6 i 1.8T

Marecki_tcv

Jeżeli temat już był to przepraszam ale go nie znalazłem :wink4:

Chciałem się zapytać was drodzy koledzy i koleżanki o dwa silniki 1.8T i 2,6 v6.

A wiec interesuje mnie czy dobrze pracują na gazie jak tak tak to na jakiej instalacji

ile palą i koszty eksploatacji z góry dziękuje za pomoc :)

Temat już nie raz był na forum.

Gaz lepiej podejdzie do 2.6 bo niektórzy w 1.8T narzekali na problemy z tym.

Spalanie w takim 2.6 tylko i wyłącznie zależy od naszej nogi ale w granicach 13l gazu spala.

Jeśli nie będziesz chciał nic grzebać w silniku by podnieść moc bierz 2.6 bo silnik ma lepszą elastyczność niż 1.8T a V6 pięknie brzmi co słucham już od 4 lat :wink4:

jak v6 to wg. mnie juz 2.8 193 km... koszty utrzymania wręcz bliźniacze do 2.6 a fun z jazdy większy.... mi w 1.8 T gaz sie super sprawuje i pali 11-12 w trasie do 14 w mieście :)

a jak z eksploatacją ,koszty ,części?

i jeszcze jedno pytanie ile mniej więcej powinna kosztować czysta seria bez żadnych tuningów po prostu np audi 2.6 v6 może być nawet na stalówkach zwykłym zawieszeniu (chciałbym po prostu sam ingerować w przeróbki mojego auta :) )

Masz rację najlepiej to już 2.8 30V 193KM ale kolega pytał się o tamte 2 silniki :wink4:

Części są minimalnie droższe przy tym 2.8 (nie mylić 174KM) przy rozrządzie a inne rzeczy praktycznie to samo.

A fun z 193KM i napędu Q gwarantowany :kox:

a jak z eksploatacją ,koszty ,części?

A nie chcesz mojej 2.6 V6 :?: :decayed:

a jak z eksploatacją ,koszty ,części?

jesli chodzi o b5 rozpiętość cenowa jest ogromna... wiem co mówie, bo swoją kupiłem w lipcu, mozesz kupic i za 8 a mozesz za 30 co niektórzy giganci wystawiaja :kox: :kox:

właśnie myślałem co koło 8 a kolega za ile ma?

Za 8 koła kupisz starego parcha który później będzie tylko skarbonką żeby go doprowadzić do dobrego stanu :gwizdanie:

Nawet za 4999zł kupisz :kox::decayed:

Myślę że minimum 10tyś musisz liczyć. Ja za swoją tyle dałem i jestem bardzo zadowolony. No ale auto kupiłem od nas z klubu, a nie od Handlarza.

Pablo, chcesz sprzedać swoją :mysli:

Pablo, chcesz sprzedać swoją :mysli:

Tak myślę tylko zastanawiam się czy jeszcze przez zimę nią nie pojeżdżę i po nowym roku ją sprzedam, chyba że ktoś da mi dobrą cene z tym wszystkim co do niej włożyłem.

a jak wyglądają ceny części do tych silników? ile co mniej wiecej kosztuje :)

V6 jest tańsze bo nie ma turbiny jak 1.8T a co się z tym wiąże odchodzi nam dużo innych kosztów :gwizdanie:

Taką V6tke właśnie posiadam i jestem zadowolony bo nic od 4 lat kiedy kupiłem to auto nie włożyłem do silnika, tylko rozrząd, filtry i inne rzeczy eksploatacyjne, także żadnych usterek nie miałem :)

Będę go nie długo sprzedawać a myślę że następny to też będzie silnik V6 :kox:

właśnie myślałem co koło 8 a kolega za ile ma?

kup sobie golfa 3 za ta kase :decayed:

szukaj tez a4 ;)

Za 8 swoja wolalbym tacie zostawic albo jako drugie auto. Ale niestety... kazdy woli serie na stalowce bez klimy i z szybami na korbe, byle cena byla dobra.

Moja tez sprzedaje, tzn. kwestia dogadania sie z ojcem bo chcial kupic auto dla siebie ale nie za taka kwote... kupilem sobie A6 C5. Jak ojciec nie wezmie, zeby zostala w rodzinie sprzedam mu w ratach, to wystawiam na allegro ;)

I cenie moje A4 w zaleznosci od konfiguracji... moze byc i 8 ale ktos bedzie musial przywiezc swoje kola, lampy i kierownice ;) Do tego dostanie wnetrze bez FISA, podlokietnika, lampki W8 i innych gadzetow ;) Sobie kupi, sobie zalozy... bedzie wiedzial ile co kosztuje, podliczy i wyjdzie sumka grubo ponad 10tysi. Ciekawe czy przy odsprzedazy wystawi cene 'atrakcyjna' dla klienta mimo inwestycji.

Marudzic ze cena nie taka jest bardzo latwo... znalezc A4 ponizej 10tysi ktore bedzie bezawaryjne i na ktore bedzie milo spojrzec juz jest gorzej. A kupic 1.8T albo Vke ponizej 10tys z niepewnych rak to loteria. Albo szybko sprzedaz dalej albo zapomnij o modach, kazde pieniazki bedziesz pakowal w szukanie przyczyny dlaczego auto nie jezdzi jak zdrowe 1.8T lub Vka, skad ten dym, skad te ubytki oleju. Powodzenia.

PS. Za ta kwote szukalbym auta do oplat i z silnikiem 1.6, ew. ADR.

to, że ty kupiłeś drogo nie znaczy, że wszyscy tak kupili lub mają zamiar kupić i nie uogólniaj, że każde auto w tych cenach ma taki a nie inny stan, zgadzam się większość ale nie wszystkie, trzeba tylko cierpliwie szukać

No jak czytam o tej cierpliwosci i ze ktos szuka auta 3/4 miesiace czy pol roku to w koncu znajdzie. Tylko wlasnie... tanio BARDZO CZESTO skads sie bierze. Juz nawet handlarze sprzedajacy tani samochod mowia w zywe oczy... JAKA CENA TAKIE AUTO. Zaplacilem ponad srednia cene, nie ukrywam... po obejrzeniu ponad 10 tanich sztuk pojechalem obejrzec jedna z inna cena i pozyczylem pieniadze i ja wzialem.

Druga sprawa to zalezy kto czego oczekuje od auta i jego przeszlosci, ja np nie kupilbym auta w ktorej skorzana kierownica byla 'rozdarta' na wylot.

Szukajcie a znajdziecie, nawet za 6-7tysi kupicie A4 z gazem.

właśnie myślałem co koło 8 a kolega za ile ma?

Nawet za 4999zł kupisz :kox::decayed:

a ile byś chciał za swoją? ja mam mega zadbane 1,8T które jak sprzedam to nie wykluczam kupna a4