Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] ARG-proszę o analizę logów przepływomierza i sondy-moje pierwsze logi!


hubert1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Są to moje pierwsze logi w życiu,z góry przepraszam jeśli coś nie tak.Zrobiłem statyczne i dynamiczne grup 001,002,003,004.Czytałem że jeszcze powinienem zrobić 008 i 009 ale na moim VAG nic nie wyświetla w tych grupach.

Po co proszę o analizę?

1.Rano jak zimny,po odpaleniu falują obroty(od 500 do 1500),czasem zgaśnie i coś strzela,trwa to ok 30-60 sek,potem załapie ssanie i jest OK!.

2.Pali mi w mieście ok 13-14 litrów benz!!!!

3.Ostatnio pojawił się błąd:

- 16514-Sonda lambda obwód (strona 1 czujnik 1)brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY.

Przed pojawieniem się błędu pkt 3. objawy z pkt 1 i 2 również występowały.

Dodam że przepływomierz wymieniony 1000 km temu na |Magneti Marelli.

Proszę o pomoc bo zima idzie a wraz z nią problemy z rannym odpalaniem no i spalanie !

jw80J.jpg

jwd00.jpg

jwfv9.jpg

jwmZA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływka pokazuje OK ale dla pewnosci odłacz ja i zobacz jak bedzie sie zachowywał, ostatnio kolega tez miał problemy z poranną praca silnika itp i okaząło sie ze mimo ze przepływka była ok to wprowadzała w bład ECu o ilosci powietrza, sprawdz tez czujnik temp do ECU na zimnym silniku czy pokazuje właściwe wartosci. Mnie dziwi bardzo małe czasy wtrysku na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o parametr "Inj. On Time"?

Doczytałem że ma być "002,3,Korrigierte,Einspritzzeit,Sollwert: 2.0...5.0 ms" lub też od 1.0 do 4.0 jak w załączonym obrazku.

mcAJA.jpg

Ja mam 2.87 ,to by się mieściło w normie.

Może powinienem zrobić logi sondy i przepływki na zimnym jeśli to ma sens? :mysli:Czy grupy 001,002,003 wystarczą ,w grupach 008,009 nic mi się nie pojawia.

Temperaturę sprawdzałem na zimnym i była zbliżona do temp na zewnątrz (troszkę wyższa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...