Skocz do zawartości
IGNOROWANY

olej Motul 15w50 - czy zmienić na zimę?


soolek

Rekomendowane odpowiedzi

Dear Ladies and Gentleman.

Obecnie mój AFN jest zalany syntetycznym Motulem 300V Competition 15w50 (zalewane w Rogalowym warsztacie).

Z tego co się zorientowałem, 15w oznacza że olej nie spisuje się rewelacyjnie w niskich temperaturach?!

Samochód jest garażowany, ale zdarzy mu się też postać tydzień pod chmurką podczas mrozów (bez odpalania).

Nie chciałbym mieć potem problemów z odpaleniem, dlatego zastanawiam się czy czasami nie zmienić oleju na zimę albo nawet na stałe?

Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sie ze teoretycznie do -15 wiec odpalisz raczej... z tym ze smarowanie potem to juz inna sprawa ale narazie mamy pazdziernik wiec nie przesadzajmy ;) nie wiem ile Ci brakuje do kolejnej wymiany ja bym troche jeszcze przed zima pojezdzil i najwyzej przemyslal sprawe ponownie przy ok 0 st. bo nie wiem ile jezdzisz ja mam 10w40 p-s castrola i zostalo mi 5k do wymiany (2 m-ce) i potem zaleje jakis full syntetyk tylko nie wiem jeszcze co albo motul albo LM zalezy od ceny i dostepnosci. na motul ponoc mamy znizke w krakowie tylko nie wiem czy chlopaki mi to wysla do wlkp...ew. poprosze kogos z forum zeby kupil i mi przeslal tylko musze ceny poznac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...