Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Skrzypią boczki drzwi przednich - ktoś to przerabiał?


pawelwor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś w wakacje miałem zdejmowane boczki, jako że gumki, na których są osadzone były już trochę zniszczone to je wymieniłem na nówki z aso. Teraz jak jest chłodniej strasznie mi skrzypią boczki na jakichkolwiek nierównościach :rant: Nie potrafię znaleźć przyczyny tego skrzypienia... Ktoś już coś podobnego przerabiał i może mnie naprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj w zasadzie nie ma prawa cokolwiek skrzypieć, ponieważ plastiki są w kształcie klinów. U mnie nawet w starej 80 nie było skrzypienia. Zobacz czy jak chłodniej to te nowe gumki nie twardnieją, albo może nie precyzyjny montaż. One nawet na starych gumkach nie powinny skrzypieć. ZObacz czy śruby są dobrze ściągnięte i czy przy nich plastik nie popękał. Ja sciągałem boczki i nawet na starych gumkach nie ma żadnego skrzypienia, ponieważ haki plastikowe blokują jak kliny. Na marginesie to nawet na paskach gumy wyciętych z dętki rowerowej powinno być ok - tak były uzupełniane ubytki w 80 - tce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż OK, gumki nawet jak jest ciepło to są dosyć sztywne. Mam wrażenie, że skrzypi przy wyjściu ramy okna, mimo, że tam jest śrubeczka, która jest dokręcona...

Są jakieś spraye, które tworzą powłokę gumową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...