Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ogrzewanie garażu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

poniżej wrzucam zdjęcia pieca na olej opałowy i pytanko czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy udałoby się palić w nim olejem przepracowanym??

piecyk nr.1

1308911302

1308911302_1

1308911302_2

1308911302_3

piecyk nr.2

1309377903

1309377903_2

1309377903_5

1309377903_3

takie piecyki chodzą na allegro w granicach 200-400 PLN

jeżeli dałoby się palić w nich spalonym olejem to możnaby niskim kosztem nagrzać w garażu :cool1:

Opublikowano

Antonio znajomy zrobił patent sam, wyspawał " korytko " ,zawór powoli po pare kropel przepuszcza ze zbiornika przepracowany olej, dmuchawa podaje powietrze i to sie wszystko pali, uzywa to w zwyklym piecu jak ma olej, jak nie ma pali węglem.

Opublikowano

Antonio znajomy zrobił patent sam, wyspawał " korytko " ,zawór powoli po pare kropel przepuszcza ze zbiornika przepracowany olej, dmuchawa podaje powietrze i to sie wszystko pali, uzywa to w zwyklym piecu jak ma olej, jak nie ma pali węglem.

koleś też miał coś takiego. Jego sasiedzi nie mogli wieczorem otworzyć okna taki czad,dlatego musiał zwinąć aparaturę.Pomijam już fakt,że zanieczyszczał środowisko gorzej jak Huta Katowice.

Ogrzewałem kiedyś budowę przerobioną nagrzewnicą z autobusu,spalała ona na prawde nieduże ilości oleju opałowego.

Opublikowano

a jak wygląda sytuacja z izolacją termiczną-ściany i dach?

Opublikowano
  • Autor

koleś też miał coś takiego. Jego sasiedzi nie mogli wieczorem otworzyć okna taki czad,dlatego musiał zwinąć aparaturę.Pomijam już fakt,że zanieczyszczał środowisko gorzej jak Huta Katowice.

to chyba zależy od wykonania pieca

znajomy ma całkowicie samorobny, codziennie nim ogrzewa warsztat i nie słyszałem żeby się sąsiedzi skarżyli

a jak wygląda sytuacja z izolacją termiczną-ściany i dach?

to akurat nie ma większego znaczenia, garaż nie będzie cały czas ogrzewany. Mam zamiar go ogrzewać gdy trzeba będzie coś przy aucie zrobić i gdy ojciec będzie chciał coś przy maszynach pogrzebać bo praca na gospodarstwie zapadła już w zimowy sen i można "podreperować" sprzęt :decayed:

Opublikowano

kup sobie piecyk typu "koza".niecałe 200zł funkiel nówki. zrób zbiorniczek na olej rurka i jakiś wiatraczek do nadmuchu.najlepszy z malucha.reszte doczytasz w necie jak to wszystko złożyć do kupy.i będziesz miał grzanie olejem :good:

Opublikowano

to akurat nie ma większego znaczenia

moim zdaniem ma i to duże,ale jak chcesz :wink4:-zawsze to jakaś oszczędność,po co palić w piecyku 3 godziny,jak można godzinę z tym samym efektem :wink4:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.