Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ETZ] zmieniać czy nie zmieniać olej w skrzyni?


makavelli1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam klubowiczow :a4fan: U kolegi w :audi:a4 z 2000 roku 2.5tdi tiptronic jest taki problem,mianowicie chcial; wymienic olej w skrzyni biegow i podjechal do ASO (besmarex o ile sie dobrze orientuje) i tam oznajmili mu,ze takiego czegos sie nie podejma ,bo oleju nie powinno sie wymieniac w takiej skrzyni :shocked: podjechal tez do jakiegos warsztatu i powiedzieli mu,ze sprawa wyglada tak:do skrzyni wchodzi okolo 12 litrow oleju i nie da sie go calego wymienic ,dlatego proponowal mu 3 wizyty,gdzie za kazdym razem wylewalby i uzupelnial mu 4 litry oleju :blink: hmmm On teraz nie wie co robic.a moze ktos ma tez taka skrzynie i juz borykal sie z takim problemem?Pozdrawiam[br]Dopisany: 11 Październik 2007, 08:14 _________________________________________________zapomnialem dodac,ze skrzynia ma symbol ETZ

Zmieniłem temat, następnym razem pisz żeby był zrozumiały

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier.. posuniecia ASO mnie zabijają, wolą nie wymieniać oleju, tylko skrzynie 20 tys. złych. :shocked: Olej w ASB wymienia się bez dwóch zdań. Do Tiptronica wchodzi 6.5 L oleju (ATF tylko ori! )przy tzw. zmianie dynamicznej, przy statycznej 3 (nie zalecana). Jeżeli chcesz poznać szczeguły do daj znać, bo od pyty pisania, albo poszukaj na forum. Wymianie podlega również filtr i uszczelka miski. Jeżeli nie wymienisz oleju w skrzyni która ma przebieg ponad 250 tys (2000r musi mieć conajmniej tyle nalatane) to szykuj wiadro plenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy porządnej dynamicznej (a syfiasty olej był) poszło coś około 10-11 litrów

Ty nie masz A4 B5, więc nie dyskutuj :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli tam był wymieniany olej kiedykolwiek to OK:) a jak pierwszy raz to zabieg niebezpieczny.

U mnie w Tipie wymieniony był olej po raz pierwszy po 210tys.km. i wszystko udało się bez problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie był wymieniany przez 300tyś i skończyło się tak że skrzynia padła, jeżeli od początku nie był wymieniany to radziłbym pojechać najpierw do takiego zakładu co by dokładnie powiedzieli, możliwe że należało by coś wymienić w skrzyni bo jak dostanie świerzy olej może się rozszczelnić,np przez jakieś oringi,lepiej zapłacić teraz nawet 1000zł niż późńiej conajmnie 3-4 tyś.... takie moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi zapewnial auto jest po 1 wlascicielu,sprowadzone z Niemiec i ma nalatane 224 tys wiec 250 tys zbliza sie milowymi krokami :przebiegly: na aucie On raczej nie oszczedza,wiec pewnie wleje ten orginalny olej ATF NORBI daj cynka co i jak,bo bylbym zainteresowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi zapewnial auto jest po 1 wlascicielu,sprowadzone z Niemiec i ma nalatane 224 tys wiec 250 tys zbliza sie milowymi krokami :przebiegly: na aucie On raczej nie oszczedza,wiec pewnie wleje ten orginalny olej ATF NORBI daj cynka co i jak,bo bylbym zainteresowany

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=47875&postdays=0&postorder=asc&highlight=wymiana+oleju+tiptronicu&start=0 tu masz linka raptem 2 strony czytania postów. Wszystko tam opisałem, chyba :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...