Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Zerwana śruba skrzyni biegów

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Parę tygodni temu auto oddałem do mechanika celem wymiany simeringów na półośkach, simeringi wymieniono i auto odebrałem.

Wczoraj wlazłem pod auto żeby wymienić olej w skrzyni, specjalnie dużo wcześniej kupiłem klucz torx M16 z trzpieniem, którym już wcześniej odkręcałem tą śrubę z boku skrzyni, niestety po ostatnich zabiegach u mechanika jakiś tępy baran śrubę tak dociągnął, że wczoraj przy próbie odkręcenia puściły zęby w śrubie i torxem już jej nie odkręcę. No więc nie poddając się kupiłem wykrętak, pożyczyłem wiertarkę kątową bo normalnej nie da się wcisnąć (za mało miejsca), rozwierciłem śrubę, wkręciłem wywiertak i dziad, złamas ....$%$#@##$$% się złamał tzn ukręcił i został w śrubie :ranting1:, myślałem, że dostane szału, chyba pół okolicznych domów mnie słyszało .... uffff :wallbash: Śruba jest z tak miękkiego materiału (stop aluminium), że wiórów z samej śruby się nie obawiałem, ale rozwiercanie wykrętaka już odpada. Teraz moje pytanie: Zauważyłem, że akurat z tej strony pod przegubem wewnętrznym na skrzyni jest dekiel na kilka torxów a w nim jest ta właśnie @#@#$$%$%#@ śruba od skrzyni którą muszę dorwać. Czy mogę napotkać jakieś trudności przy ściąganiu półośki i tego dekla ze skrzyni ?[br]Dopisany: 10 Listopad 2010, 08:51_________________________________________________OK temat rozwiązany. dzisiaj auto oddałem do mechanika, zapłaciłem 200 zł i zrobił tak jak pisałem w tym temacie, ściągnął przegub wewn. półoś i dekiel skrzyni.

Temat można zamknąć.

Opublikowano

Kolego morał z tego taki że trzeba stosować dobre narzędzia gdyby klucz dobrze siedział na pewno byś odkręcił korek :cool1:

Opublikowano
  • Autor

Kolego morał z tego taki że trzeba stosować dobre narzędzia gdyby klucz dobrze siedział na pewno byś odkręcił korek :cool1:

Kolego mam bardzo dobrej jakości klucz i siedzi w śrubie idealnie, ale śruba była tak mocno dokręcona, że nie było szans na odkręcenie bez zerwania zębów w śrubie, śruba stożkowa i na dodatek miękka jak aluminium. Więc przestrzegam wszystkich którzy będą wymieniać olej w skrzyni aby tą śrubę przykręcali delikatnie, nie trzeba mocno jej dociągać żeby nie było żadnych wycieków (stożkowa śruba). Przy zerwaniu tej śruby robi się nie mały problem: ciężko kupić drugą oryginalną śrubę i najważniejsze to nigdy nie próbować odkręcać tej śruby wykrętakiem dlatego ponieważ materiał jest za miękki i rozpycha śrubę w gnieździe jeszcze bardziej co praktycznie wogóle uniemożliwia jej odkręcenie. Ja na szczęście mam już drugą śrubę i o nią dbam :dance2:. Właśnie sobie olej wymieniłem i za jakiś czas mogę sprawdzić stan oleju :naughty:.

Opublikowano

sruba-a raczej korek jest z miekkiej stali

co do dokrecania to przykreca sie taki korek z sia 40Nm i to starczy.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.