Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wentylator się nie załącza..


DaRoRyDy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie aczkolwiek mam taki problem .. Jade np z pracy jestem w korku .. temperatura skacze do 100 stopni .. wentylator sie nie zalacza.. no to podtrzymuje go chwilke na 3 tysiacach zeby wisko schłodzilo i temperatura spada.. do czego zmierzam ?

dlaczego nie zalacza sie wentylator ? działa na 100% sprawdzalem .. jaki czujnik jest odpowiedzialny za dzialanie wentylatora lub bezpiecznik ? czy moze wskaznik temp jest zepsuty.. chociaz niepowinien bo jak stoje w korku to 100 pokazuje a jak dam mu na 3 tys automatycznie sie chlodzi i temp spada.. prosze o sugestie ..

szukalem takiego tematu i niestety nie poszukalem .. prosze o sugestie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Sprawdz bezpieczniki i czujnik temperatury.

Moze u mnie jest cos nie tak,ale wentylator u mnie jest na stale,temperatura zawsze w normie :confused4: widzialem to samo w innych A4 i myslalem ze jest ok,a moze jednak nie. Tylko od klimy sie zalacza kiedy trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik termiczny wentylatora elektrycznego jest wkręcony w chłodnicę pomiędzy górnym a dolnym wężem tejże chłodnicy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz wentylator na "sztywno" pod aku , wtyczka jest pod osłoną płynu wspomagania , w ten sposób sprawdzisz czy w ogóle "wystartuje" według mnie skończyły się szczotki ( nie potrzeba jakiś mega zdolności żeby je samemu wymienić :wink4: ) , bezpiecznik jest w obudowie ECU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieprzyło mi się :embarrassed:bezpiecznik wentylatora jest pod dolną osłoną kierownicy , który przekaźnik niestety nie wiem :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest i bezpiecznik i dwa przekaźniki :naughty: pod dolną plastikową osłoną kolumny kierownicy :wink4:

Przekażniki wentylatora to nr. 2 i 3 od lewej w "dodatkowej skrzynce przekaźników"

(2) - całkowite obciążenie

(3) - I stopień obciążenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...