Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Problem z adaptacją centralnego zamka


jihad

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem uruchomić mignięcie kierunkowskazami przy otwieraniu auta pilotem (fabrycznym rzecz jasna) i tu niestety porażka - nie przyjmuje kodu.

Miganie przy zamykaniu działa.

Próbowałem VAG 409.1 i Polski VAG 4.9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robiłeś tak jak tu:

Zentralverriegelung / Central Locking/Comfort System / Centralny zamek

Steuergerät Codierung

STG 35 (Zentralverriegelung) auswählen

STG Codierung -> Funktion 07

+000001 - Heckklappe öffnen (Schliesszylinder Heck) (ab MJ 2001) / Open rear flap (lockcylinders tail) / otwieranie kufra z pilota

+000002 - Quittierung DWA-Blinken / Acknowledgement DWA flashing

+000004 - SZV - selektive Zentralverriegelung / SPS - selective zentralverriegelung / selektywny centralny zamek ??? - po jednym wcisnieciu otwarcia centralnego otwiera tylko drzwi kierowcy, po drugim reszte drzwi - selektywny centralny zamek

+000008 - Diebstahlwarnanlage (DWA) aktivieren / DWA - Activation of the DWA / aktywacja alarmu (jeśli jest zamontowany)

+000032 - ZV über 15 km/h verriegeln / Auto-LOCK/UNLOCK (bolting device starting from 15 km/h) / zamykanie zamków po przekroczeniu 15 km/h (otwarcie po wyjęciu kluczyka ze stacyjnki)

+000064 - Komfortfunktion über Funk / Comfort function over radio / zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem

+000256 - Heckklappenlogik

+000512 - Funk-Quittierung schliessen (1x Blinken) / Close radio acknowledgement (1x flashing) / potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+002048 - Tür-/Fensterheberlogik (USA) (ab MJ 2001) / Door/window lifter logic (the USA) / trochę skomplikowana funkcja, ale mniej więcej polega na tym, że jak wyłączysz zapłon to przez kilkanaście sek możesz otwierać/zamykać okna a potem już nie oraz między innymi myk polegający na tym, że po wyłączeniu zapłonu nie działa otwieranie/zamykanie okien jednym klikiem (bez trzymania przycisku)

+004096 - Funk-Quittierung öffnen (2x Blinken) / Open radio acknowledgement (2x flashing) / potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+008192 - Funkfernbedienung aktivieren

Nie wiem czemu ale w liście nie znalazły się kody:

+000016 - Heckentriegelung über 5 km/h gesperrt / Tail unblocking over 5 km/h closed / zamykanie kufra powyżej 5km/h

+000128 - Rechtslenker / Right steering wheel / kierownica po prawej stronie

+001024 - Quittierung schliessen (DWA-Hupen) / Close acknowledgement (DWA horns) / zamykanie centrala potwierdzone wyciem syrenki (jeśli mamy firmowy alarm)

DWA - to fabryczny alarm

kwestia dodania wszystkich wartości to powinno być OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję własnego kotleta, bo problem nie rozwiązany.

Mam kodowanie 8768, czyli:

+00064 - zamykanie i otwieranie szyb/szybra pilotem

+00512 - potwierdzenie zamknięcia centralnego zamka błyskiem kierunków

+08192 - zdalne sterowanie radiowe

Chcę dodać "potwierdzenie otwarcia centralnego zamka błyskiem kierunków", czyli +04096.

8768 + 4096 = 12864. Wpisuje ten kod i nie przyjmuje go. Dalej pozostaje 8768.

Nie przeszkadza to w kodowaniu innych funkcji, np. zamykania zamków po przekroczeniu 15 km/h. Tylko tego +04096 nie chce przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...