Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] A4 1.9 TDI ochrona komponentu


saymon.g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

VCDS nie widzi modułu centralnej elektryki. ECU ma immo off, zegary z kluczykiem immo działa, VCDS komunikuje się z ecu, immo, zegarami ale z mce 09 nie. Wiem że moduł 09 działa na can-komfort. A VCDS czyta z can-diagnoza. Moduł 09 sprawdzony w innym aucie i komunikacja ok, can miedzy zegarami a modułem ok vcds pokazuje że widzi moduł MCE. Dodam jeszcze ze światła działają kierunkowskazy wycieraczki cała elektryka sterowana modułem 09 jest ok.

Ochrona komponentu zegary RB8 8e0920932K mogło by to tłumaczyć ?

1. W audi a4 b7 jeśli występuje ochrona w jakich sterownikach "modułach" ?

Jeśli nie występuje to reszta pytań jest nieważna.

2. Jeśli występuje to żeby ochrona zegarów była aktywna musi vin porównać z modułem jakim?

przypuszczam że z czymś co jest na can - diagnozie czyli najwyższym i który

wchodzi standardowo w skład auta ECU, AirBAG, ABS, "doszłoby by jeszcze

can-gateway i immo ale że to a4 to ma oba w zegarach"

3. Jeśli mam tester wpięty wprost do zegarów i nie mam innych modułów na can - diagnozie , ale mam na can - komfort to jest aktywna gdyż niema do czego porównać VIN z zegarów?

Może ktoś zna odpowiedzi na te pytania.

Pytanie dodatkowe jak można się dostać do kodowania długiego dla mce szukam w innej a4 tez b7 i nie moge znaleźć długiego co by go skopiować do Lcode i edytować. Chodzi żeby nie sprawdzał żarówek to swap jest do innego pojazdu a tam lampy całkiem inne.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam problem z modułem haka. System go widzi , nie wywaliło żadnych błędów po dodaniu go do zegarów i mce, ale poprzez VAG nie mogę połączyć się z modułem. Moduł dokładany, nie było go oryginalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ochrona komponentu zawiera wszyskie elementy posiadające nr vin czyli licznik ecu klima bordentz komfort itp, skoro masz kluczyki dopisane do licznika to jaki problem dopisać do kompletu ECU?? Wtedy będziesz miał komplet. A dopisanie elementu objętego CS(component seciuruty) tylko serwis jak narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...