Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem z adaptacją przepustnicy programem VAG-COM 311.2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam audi a4 1.8 20v 125 r97

Auto chodziło idealnie. Po podłączeniu do kompa i diagnozie programem VAG-com 311.2, wykryło w silniku 4 błędy sporadyczne .

Usunąłem te błędy i w ziołem ponowny Odczyt błędów i pokazało NIE WYKRYTO BŁĘDÓW.

odłączyłem kabel interfejs i ok.

Na drugi dzień , auto ma problem z wolnymi obrotami silnika , obroty strasznie falują .

Wyczytałem na forum że adaptacja przepustnicy pomoże.

Wybrałem sposób adaptacji : protokół KWP-1281 bo taki mi pokazuje sterownik w programie VAG-COM 311.2 full wersja.

Ale w trakcie wyboru ( Wybierz grupę "060". [idź!] wyskakuje mi ERROR i co mam robić dalej nie mogę adoptować przepustnicy.

PROCEDURA ADAPTACJI PRZEPUSTNICY W POJAZDACH Z PRZEPUSTNICĄ DBW

(Sprawdź czy komunikacja z silnikiem jest realizowana przez protokół KWP-1281 -

informacja widoczna w lewym, górnym rogu ekranu "Odczyt z sterownika").

Niektóre przykłady pojazdów, w których sterownik silnika wykorzystuje KWP-1281

( rok prod. 2000 + ): Golf / GTi / Bora / Jetta / Nowy Beetle / Audi TT 1.8 T

Zapłon włączony, silnik nie pracuje!

[Wybór]

[01 - Silnik]

[bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę "060". I tu wyskakuje mi błąd ( że grupa jest nie dostępna )

[idź!]

[Przełącz na Nastawy - 04]

Po przełączeniu na Nastawy podstawowe w górnym, prawym polu ekranu pojawi się informacja:

"Adapt. trwa" i rozpocznie się proces adaptacji.

Można będzie również usłyszeć pracę przepustnicy i zauważyć jak zmieniają

się pewne wartości wyświetlane przez program VAG-COM.

System należy pozostawić w nastawach podstawowych przez około 30 sekund,

po czym można ponownie przełączyć na :

[bloki pomiarowe - 08]

...i gotowe.

PODCZAS WYKONYWANIA POWYŻSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAĆ PEDAŁU GAZU I SILNIK NIE MOŻE

BYĆ URUCHOMIONY.

Co mam robić posiadam również program Polski vag 2.5 i 4.9 i vwtools czy w tych programach moża wykonać adaptacje przepustnicy???????

Proszę o pomoc.

Spróbowałem drugi sposób :

w skrucie opisze

01 - Silnik]

[bloki pomiarowe - 08]

Wybierz grupę i zamiast "060" . wpisałem "098" pokazały się parametry ale wyskakują jakieś błędy.

ale ponoć tak jest czasami nie chce się 098 kanał wpisać i trzeba próbować do skutku . Jutro spróbuje jeszcze ras od nowa .

nara. Pozdrawiam

Opublikowano

adaptację można przeprowadzać nawet bez vaga-samoadaptacja następuje,kiedy przepustnica jest pozbawiona dopływu prądu-po jego ponownym dopływie-następuje adaptacja-w praktyceto wygląda tak-odpinasz klemy od aku i zostawiasz auto na jakies 45 minut bez prądu-obie klemy odpięte,po tym czasie wyjmujesz wtyczkę od przepustnicy i podpinasz klemy i jak masz klemy podpięte-wpinasz wtyczkędo przepustnicy-następuje adaptacja

problem falowania obrotów ,jest poruszony na Forum wiele razy,a sama adaptacja,bez czyszczenia przepustnicy-nic nie da,a przyczyny falowania mogą leżeć gdzie indziej

Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj zrobiłem adaptację przepustnicy , normalnym sposobem , Zapaliłem zapłon i czekałem 10 sek przepustnica sie nastawia potem pstryknie i jest cisza, czekam 40 sek i wyłączam zapłon.

Taki sposób odczytałem na forum . I tak zrobiłem.

I podłączyłem się do VAG-COM i sprawdziłem stan przepustnicy

Silnik 01

potem

bloki pomiarowe 08

potem

wybieram grupa "098"

potem "go"

i wyskoczyło w tych czterech oknach rożne pomiary , a na ostatnim oknie "ADP OK"

Widze że wszystko ok.

Zrobiłem rundę autem i obroty troszeczkę mniej falują od 700 do 1000 obr/min.

poczekam pare dni bo kiedyś miałem podobny problem i przez 5 dni się meczyłem z tymi obrotami i wkońcu ustały.

Czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość.

Opublikowano

Silnik 01

potem

bloki pomiarowe 08

potem

wybieram grupa "098"

potem "go"

i wyskoczyło w tych czterech oknach rożne pomiary , a na ostatnim oknie "ADP OK"

Widze że wszystko ok.

Zrobiłem rundę autem i obroty troszeczkę mniej falują od 700 do 1000 obr/min.

poczekam pare dni bo kiedyś miałem podobny problem i przez 5 dni się meczyłem z tymi obrotami i wkońcu ustały.

Czasami trzeba się uzbroić w cierpliwość.

W ostatnim oknie podczas adaptacji powinno być ADP RUN a po zakończeniu ADP OK.

Wyczyściłeś przepustnicę? jeżeli nie to obroty nawet po adaptacji będą falowały.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.