Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pytanko do znawcow TDI w b5


slaviozo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko od jakiegoś czasu zauważam ze nie przyspiesza mi furka jednostajnie czy to cos z turbo :kox:?

chodzi o to ze ładnie przyspieszam i nagle jest takie jakby zdlawienie 1s i potem idzie normalnie dalej czym to moze byc spowodowane ? czasem na 2 lapie sie czasem na 3 rzadziej na 4 ale także sie zdarzy.

NIe wiem czy cos podejrzewac czy co.

2 pyatnie. :decayed:

Jak jezdzic dieslem. Gdzies obilo mi sie o uszy ze nie mozna jezdzic na niskich obrotach ze nalezy dosc ladnie wkrecac go do 2 tys i nie schodzic z tego. Zawsze mialem benie i pytanie moze dosc prozaiczne ale ciekawi mnie wasza opinia bo na gooogle poszukac sobie tez moge ale tutaj komenty osob majacych Diesele ze stajni Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania: przyczyn może być wiele: zacinające się kierownice turbo, siadająca przepływka, brudny nastawnik pompy wtryskowej i można jeszcze długo wymieniać. Podłącz VAGa, sprawdź błędy i zrób logi dynamiczne.

Co do drugiego pytania: dopóki silnik się nie nagrzeje (90 C) nie można go pałować, lepiej nie przekraczać 2 tyś obrotów. Jak już się nagrzeje, to należy jeździć dynamicznie i trzeba mu czasami depnąć aby kierownice spalin pracowały w pełnym zakresie. Po jeździe (szczególnie ostrej) nie można od razu gasić silnika celem wystudzenia turbiny.

Tak w ogóle to :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownice spalin :wallbash: zaczynasz łapac tzw notlaufa. wpisz w szukaj to stwierdzenie lub zajrzyj do działu silniki diesla. podstawowe 2 przypadłości to albo kończąca sie turbawka albo gdzieś masz nieśzczelność w układzie dolotowym. to co kolega wyzej napisał jest wazne ale raczej gra role drugo planową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...