Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Po wymianie filtra paliwa- zapowietrza się


Doman13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Filtr paliwa w końcu wymieniony i ... zaczęło się...

Zaraz po wymianie nie chciał odpalić, dopiero około 20 opalanie przyniosło skutek.

Mechanik mówił ze tak musi być i pompa odpowietrzy układ przez popuszczoną śrubkę na filtrze. A potem muszę przejechać ("trochę") kilometrów to układ się odpowietrzy.

Teraz fakty.

Od mechaniak wyjechałem - silnik ciepły- opalił od razu.

Samochód postał na mrozie 6 godzin - odpalił od strzała

Samochód postał w nocy na mrozie -13, a rano musiałem odpalać 3 razy. Mało tego to zaświeciła się żółta kontrolka z samochodzikiem. Jak w końcu odpaliłem to kontrolka zgasła.

Czy jest to objaw że układ jest:

1. cały czas zapowietrzony?

2. zapowietrza się w nocy przez odpowietrznik na filtrze? Było przy filtrze zdrowo majstrowane bo nie chciał się odkręcić

Silnik jak jest ciepły to odpala od strzału. W sumie to dziś zrobię 100 km to może się odpowietrzy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być tak na pewno nie powinno. Mechanik pewnie filtra nie zalał ropą i dlatego nie chciał odpalić. Ja jak u siebie zmieniałem to filtr wcześniej do połowy zalałem ropą a potem odkręciłem śrubkę z góry w podstawie filtra i strzykawką do pełna...efekt był taki że odpalił jak zwykle od strzała i nie zgasł i nie zapowietrzył się ani razu.

Co do żółtej kontrolki z samochodem to jest to symbol immo, więc problem może być z błędnym rozpoznaniem kluczyka. Więc problem może być w immo a nie w zapowietrzonym układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ się odpowietrzył i odpala od strzała. Mechanikowi zmyłem głowę za niezalanie filtra paliwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...