Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Klima, cykanie przełacznika, przygasanie świateł


dobry_k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie

Dwa dni temu zauwazylem dziwny objaw a mianowicie jadac chcialem nagrzac bardziej kabine i właczyłem obieg zamknięty.

Po właczeniu obiegu zamknietego właczyła sie klima ale stojąc na podwurku autem zauwazylem i usłyszałem dziwny objaw a mianowicie co jakies 20 sekund wystepuje takie cykniecie przełacznika pod kierownicą i w tym samym momencie przygaśnięcie świateł. Hmm do tej pory nie zauwazylem takiego objawu i pytanie moje jest takie hmm co to jest i od czego to sie dzieje.

Dodam ze ostatnio byly mega mrozy i mam nieogrzewany garaż hmm czy tam moze cos przymarzło ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne to cykanie to przekaznik :cool1:

dokładnie

dobry_k jeżeli masz zimne auto to na początku świece żarowe dogrzewają komorę spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale nie slyszalem czegos takiego wczesniej a do tego to przygasanie światel hmm troche mnie to zniesmaczylo i dodam ze po wlaczeniu klimy takie cos sie dopiero dzieje a jak wylacze to nie ma tych objawow wiec swiece maja tu naprawde cos do powiedzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świece pobierają dużo prądu - widzisz to po światłach i dogrzewają uruchomione auto wtedy gdy jest zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli wyglada na to ze wszystko jest ok i do tego zalaczona klima w takim stopniu oslabia zimny silnik ze przy wlaczeniu swiec przygasa światło i slychac cykanie hmm dzieki :)

No ale skoro świece sie dogrzewaja to nie powinna swiecic kontrolka jakas na desce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pewnie jest OK, a to cykanie i przygasanie świateł może mieć związek z nagrzewnicą elektryczną. Trochę prądu to ona pobiera, a włącza się chyba tylko wtedy gdy klima pracuje w trybie AUTO, a płyn w obiegu ma jeszcze za niską temperaturę aby nagrzać wnętrze auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nagrzewnica elektryczna hmm to cos takiego jest w aucie ?? Co ona podgrzewa hmm powietrze czy plyn chlodzący ?

Przyznam ze jestem troszke w szoku bo nei wiedzialem o czyms takim :) i jak dokladnie sprawdzic czy owa taka czesc jest u mnie w aucie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec Panowie sprawa sie rozwiązała, a mianowicie powodem całego zamieszania była i jest grzałka zamontowana w nagrzewnicy o ktorej istnieniu i funkcjonalności nie wiedziałem aż do wczoraj (hmm a ostatnio bylo -20 i mi cholera tak zimno bylo jak jechalem).

Zastanawia mnie to ile ja jeszcze rzeczy na temat mojego auta nie wiem hmm ciekawe czy jest jakis sposob z dokladnym opisem wyposazenia danego auta i jego funkcji. Ostatnio nawet dowiedziałem sie ze sa wersje z pakietem zimowym które posiadaja podgrzewane zamki jesli sie przekreci kluczyl na dluzej w prawo.

Wiem ze mamy forum AUDI ale tu sa tysiace watkow aby sie tego dowiedziec hmm moze macie jakis super wykaz funkcji itd ?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :):hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...