Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problem z porannym odpalaniem


BRUNEREK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,mój problem polega na tym że autko bardzo ciężko pali rano ,zapala dopiero za 2 razem po 10 sek kręcenia ,postanowiłem sprawdzić świece żarowe i ku moojemu zdziwieniu wszystkie działają grzeją na jednej trzeciej długości .Wykręciłem wszystkie i sprawdzałem na krótko plusem z akumulatora ,czas potrzebny do rozgrzania to ok 15 sekund

i tu pojawia się problem bo kontrolka od świec pali się tylko 7 sekund przy zerowej temperaturze ,więc z tego co rozumie świece nie są rozgrzane tak jak powinny ,to mój pierwszy diesel i proszę o pomoc ,co może być uszkodzone?a może te świece się za długo grzeją??????

dodam że są firmy NGK pomocy bo przy -20 chyba nie zapali ,z góry dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim dieslu miałem taki przypadek że świece niby były ok, rezystancja ok, groty robiły się czerwone po podłączeniu na krótko, auto słabo paliło, pomogła wymiana na nowy komplet, do sprawdzenia również kąt synchronizacji, jak wygląda filtr paliwa?Czy działa pompka paliwa w zbiorniku czy ją słyszysz po włączeniu zapłonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że sama kontrolka zgaśnie to nie znaczy że świece przestały grzać.Przed odpaleniem rano po zgaśnięciu kontrolki poczekaj jeszcze chwilę aż nastąpi kliknięcie przekaźnika i wtedy odpal.Przeważnie jest tak, że kontrolka gaśnie wcześniej niż rozłączy przekaźnik i ciężko odpala bo świece są dobrze nie nagrzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...