Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyplata za szkode w PZU


Rekomendowane odpowiedzi

MAm pytanie.

Rozbilem lekko swoja A4.obtarcie o drzewo.uszkodzone zderzak zawieszenie z lewej strony i rozne pierdółki.Kierowal ojciec.Szkoda likwidowana z wlasnej polisy AC bezgotowkowo.i wczoraj dzwoni koles z warsztatu,ze PZU obniza wyplate warsztatowi o 15% ze wzgledu na mlody(24lata)wiek POSIADACZA a nie KIERUJACEGO pojazdu.I wychodzi na to ze musze doplacic ok 1500zl za naprawe z wlasnej kieszeni..Czy jest to normalne,czy PZU chce mnie przekrecic?Podkreslam,iz autem kierowal ojciec(55lat,prawko ponad 20 lat).wiec czemuPZU obniza wyplate ze wzgledu na wiek POSIADACZA pojazdu??W takim wypadku co bedzie jesli mam firme,kilka aut i kierowca rozwaili mi auto?albo mi je ukradna?Tez dostane 15%mniej??

Prosze o komentarze,a moze ktos byl juz w podobnej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na temat, ale po co otworzyłes dwa takie same tematy???

Weźże skasuj tamten, chyba, ze chcesz złapac ostrzeżenie od jakiego ś Moda, za zaśmiecanie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawierałem polisę pytali czy jestem jedynym kierowcą i czy pozostali kierowcy są w "odpowiednim" wieku.

Może tutaj diabeł jest pogrzebany :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda nastepująco agent który robil Ci to ubezpieczenie widocznie niezproponował bądź zaproponował , a ty na to przystałeś ze względu na niższą składke udział własny w szkodzie. Masz skonczone 23 lata ale niemasz skończonych 26 więc powinieneś zapłacić 30 % wyższą składke , wtedy płacone by było za całą szkode , a ty zapłaciłeś niższą składke i masz tam udział własny 15% w każdej szkodzie z Ruchu i postoju. Tu masz kawałek ogólnych warunków

b35eb60243706aca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie że sprawa sie wyjaśniła , trzeba było im pokiwać mocno palcem i radze dobrze czytać ogólne warunki bo to podstawa do jakichkolwiek roszczeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...