[B6 AWX] Webasto - błąd 01491

miszcz_kierownicy

Nie działa mi webasto. Przeskanowałem vag-iem i wyszedł błąd:

1 Fault Found:

01491 - Glow-Plug for Heater (Q9) - Świeca żarowa dla grzejnika Q9

30-00 - Open or Short to B+

Co dalej z tym? Pomoże ktoś? :kwasny:

wg mnie padnieta własnie świeczka, wykręć i sprawdź od czegoś trzeba zacząć :)- nowa to ktoś już pisał wcześniej że ok 250, zamiennik chyba ok 150

pozdr

Zgadza sie :) przy usterce świecy żarowej ogrzewanie postojowe nie uruchomi się :confused4: . Ogrzewanie postojowe może zostać ponownie uruchomione dopiero wówczas, gdy nie będzie już tej usterki.

Połączenie z masą od świecy żarowej ogrzewania do komputera sterującego ogrzewania dodatkowego następuje poprzez punkt mocowania na obudowie ogrzewania postojowego, sprawdzć go w razie potrzeby pod kątem prawidłowego zamocowania, zabrudzenia i korozji.

swieca.png swieca2.png

Wyjąć wtyczkę A ze świecy żarowej ogrzewania

– Wymontować świecę żarową ogrzewania B z obudowy ogrzewania postojowego (moment dokręcenia 15 Nm).

Jeżeli wymontowana świeca żarowa ogrzewania jest mocno zabrudzona (np. rdzą lub osadami z koksu z powodu usterki w zasilaniu powietrzem spalania lub w układzie wydechowym), rozmontuj ogrzewanie postojowe i wyczyścić komorę spalania.

Świeca żarowa ogrzewania B wystaje przez otwór w zespole palnika C do komory spalania ogrzewania postojowego, podczas montowania ogrzewania postojowego zwróć uwagę na prawidłowe położenie otworu :cool1:.

Powodzenia przy wymianie :wink4:

nie :) praktycznie jest latwy dostep od gory , wystarczy sciagnac zbiorniczek wyrownawczy i masz na wierzchu :cool1:

img5862m.jpg

podłącze się pod temat, mam u siebie fabryczne webasto, jednak po chwili grzania, dymek już leci spod maski, webasto się wyłącza i pojawia się błąd na vagu - no flame ,

czy to oznacza koniec palnika, czy ktoś się orientuje czy w 1.9TDI AVF można dokupić sam wkład palnika czy cały palnik ? gdzie to ustrojstwo jest zamontowane :) ?

pozdr.

Jeżeli masz webasto lub eber to masz szczęście i dostęp do części. Ja mam montowane w niemieckim ASO ardic i z częściami du...a. Dopóki chodzi jest ok potem bedzie gorzej.

Dzisiaj wymienilem na nowa pompke wody i koszt 290 zł ale zamiennik a oryginal 420zł.

gdzie szukać zamienników ??

a dokladnie zamiennik ...czego :mysli: pompki paliwa czy cieczy mozna cos innego dobrac :wink4:

Ludzie nie płaczcie bo na allegro można całe piece kopić do 500zł, więc nie ma tragedii.

Jeśli chodzi o pompkę wody i paliwa to tak jak napisał kolega wyżej albo coś innego albo nawet identyczne można zakupić na allegro.

Z pompką paliwa pamiętajcie sprawdzać jej wydajność.

Proszę to jest akurat do Benzyny http://moto.allegro.pl/webasto-eberspacher-audi-a4-b6-b7-benzyna-i1373038863.html

diesel http://moto.allegro.pl/webasto-eberspracher-audi-a4-a6-piec-i1368946078.html

Wiadomo, trzeba kombinować.

Kup takie z wydechem, a znajdziesz nabywce na sam wydech :naughty:

Samą pompkę można opchnąć za 150-200zł a sterownik.

muszę jeszcze raz sprawdzić dokładnie co to było vagiem, ale chyba "air blower" lub coś w tym stylu

wklej tutaj bledy ( numery ) i napisz dokladnie jakie masz webasto ( firma ) :)

W końcu mi się udało podłączyć vaga.

A więc tak :

Address 18: Aux. Heat Labels: NONE

Control Module Part Number: 8E0 265 105 G

Component and/or Version: Standheizung Diesel 0316

Software Coding: 00111

Work Shop Code: WSC 06335

VCID: 2756F9C2A9B70224

2 Faults Found

01414 - Combustion-Air Blower (V6)

41-00 - Blocked or No Voltage

01414 - Combustion-Air Blower (V6)

42-00 - Speed Deviation too High

Niestety jest to Ardic :(

Jakbyście mieli jakieś pomysły jak to ogarnąć to będę wdzięczny

Dmuchawa powietrza pewnie skonczyla zywot :thumbdown: albo poszukaj moze byc zwarcie w przewodach a dokladnie wtyczka C

Rezystancja wewnętrzna dmuchawy powietrza spalania wynosi 3 Ω + / - 2 Ω . Ponieważ opory mniejsze niż 20 Ω w warunkach warsztatowych nie mogą już być mierzone z konieczną dokładnością, podczas tego sprawdzania można rozpoznać jedynie większe uszkodzenie podzespołu lub uszkodzenie w przewodzie łączącym.

Dmuchawa powietrza spalania jest przystosowana do napięcia 7,8 V ( nie przykładać 12 V !!! ), napięcie jest regulowane przez komputer sterujący ogrzewania dodatkowego odpowiednio do koniecznej liczby obrotów dmuchawy powietrza spalania. Przy napięciu nominalnym 7,8 V płynie prąd ok. 2,5 A.

dmuchawazwarcie.pngdwuchawazwarcie2.png

Odblokuj wtyczkę A (chyba czarna) poprzez pociągnięcie za nakładkę B. Blokada wtyczki zostaje poluzowana przez przyciśnięcie wtyczki do komputera sterującego i wyjęcie przy przyciśniętej wtyczce za nakładkę E.

Rysunek przedstawia przyporządkowanie komputera sterującego ogrzewania dodatkowego przy ogrzewaniu postojowym w samochodzie z silnikiem 6-cylindrowym

Odłącz wtyczkę A i wtyczkę C ( brązowa ) poprzez pociągnięcie za nakładkę D.

Styk 11 i styk 6 wartosc wymagana powyżej 1 i poniżej 20 Ω (omów).

Styk 11 i styk 10 ∞ Ω (nieskończenie duża wartość rezystancji).

Tutaj troszke wiedzy na temat kodow , bledow i kasowania :)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=174594.0