Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Audi Concert II + system Bose - prowadzenie instalacji


amokk

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej zdjęcia nagłośnienia BOSE i prowadzenia oryginalnej wiązki:

97885492.th.jpg 92937935.th.jpg 35397569.th.jpg

52560553.th.jpg 63020094.th.jpg 36099609.th.jpg

33864620.th.jpg 41714638.th.jpg 36465445.th.jpg

79251962.th.jpg

Przy okazji założyłem rurkę termokurczliwą na łączeniu rurek, która prowadzi do tylnej szyby, bo to częsty przypadek, że się rozłącza i jest mokro pod nogami kierowcy:

54159537.th.jpg

A tutaj opis pinów w poszczególnych kostkach wiązki z kolorystyką przewodów (na podstawie oryginalnej wiązki):

- kostka czarna 10-pinowa (zasilająca wiązkę)

1. K-Bus (zielony z dwoma niebieskimi paskami)

2. GALA (biały z niebieskim paskiem)

3. S-Kont (czerwony)

4. REM-C (biały z dwoma żółtymi paskami)

5. zasilanie +12V (gruby czerwony z dwoma niebieskimi paskami)

6. podświetlenie ( szary z dwoma niebieskimi paskami)

7. Data (???)

8. ---

9. Clock (???)

10. ENA (???)

Dodatkowo należy dołożyć masę zasilania (gruby brązowy przewód) i przykręcić do karoserii samochodu (oryginalnie w okolicach lewej strony nóg kierowcy).

- kostka czarna 8-pinowa A (zasilająca radio)

1. GALA (biały z niebieskim paskiem)

2. ---

3. K-Bus (zielony z dwoma niebieskimi paskami)

4. S-Kont (czerwony)

5. ---

6. podświetlenie ( szary z dwoma niebieskimi paskami)

7. zasilanie +12V (gruby czerwony z dwoma niebieskimi paskami)

8. masa zasilania (brązowy)

- kostka brązowa 8-pinowa B (głośniki)

1. ---

2. ---

3. ---

4. ---

5. głośnik LF+ (dwa przewody niebieskie z dwoma białymi paskami)

6. głośnik LF- (dwa przewody brązowe z dwoma białymi paskami)

Z tej wtyczki wychodzą 4 przewody (zmostkowane po 2) na prawą i lewą stronę drzwi.

W razie awarii systemu BOSE można przednie głośniki podpiąć pasywnie zmieniając piny lub jest to przygotowane pod pasywne nagłośnienie telefonu.

- kostka żółta 6-pinowa C1 (wyjścia linowe)

1. wyjście liniowe LR (niebieski z zielonym paskiem)

2. wyjście liniowe RR (niebieski z czerwonym paskiem)

3. masa wyjść linowych (brązowy z czerwonym paskiem)

4. wyjście linowe LF (szary z niebieskim paskiem)

5. wyjście liniowe RF (żółty)

6. sterowanie wzmacniacza +12V (biały)

- kostka zielona 6-pinowa C2 (wyjścia linowe)

7. ---

8. Clock (???)

9. Data (???)

10. ENA (???)

11. REM-C ((biały z dwoma żółtymi paskami)

12. ---

- kostka niebieska 8-pinowa C3 (zmieniacz CD)

13. Data-In (???)

14. Data-Out (???)

15. Clock (???)

16. wyjście zasilania +12V (???)

17. +12V sterowanie CD

18. masa CD-COM

19. CD L

20. CD R

- kostka brązowa 10-pinowa (subwoofer)

1. zasilanie +12V (gruby czerwony z dwoma niebieskimi paskami)

2. + głośnika LR (niebieski z zielonym paskiem)

3. - głośnika LR (gruby brązowy z czerwonym paskiem)

4. masa zasilania (gruby brązowy)

5. sterowanie wzmacniacza +12V (biały)

6. wyjście liniowe LR (niebieski z zielonym paskiem)

7. masa wyjść linowych (brązowy z czerwonym paskiem)

8. ---

9. + głośnika RR (czerwony z zielonym paskiem)

10. - głośnika RR (brązowy z czarnym paskiem)

- kostka czarna 10-pinowa (subwoofer)

1. + głośnika LF (gruby niebieski z dwoma szarymi paskami)

2. wyjście linowe LF (szary z niebieskim paskiem)

3. masa wyjść linowych (brązowy z czerwonym paskiem)

4. + głośnika RF (gruby czerwony z dwoma szarymi paskami

5. - głośnika RF (gruby niebieski z dwoma brązowymi paskami)

6. wyjście liniowe RF (żółty)

7. masa wyjść linowych (brązowy z czerwonym paskiem)

8. - głośnika LF (gruby brązowy z dwoma szarymi paskami)

9. wyjście liniowe RR (niebieski z czerwonym paskiem)

10. masa wyjść linowych (brązowy z czerwonym paskiem)

Po wykonaniu połączeń należy dla Concerta II przeprowadzić VAG-iem kodowanie 01200 oraz zmostkować pin 1 (BOSE - kostka czarna 8-pinowa A) z pinem 8 (masa zasilania - brązowy).

Podsumowując wykonana robotę jestem bardzo, bardzo zadowolony (nic nie trzeszczy, nic nie charczy nawet na full).

Na koniec dodam, że aby mieć instalację położoną w fabrycznie przygotowanych miejscach dla niej nie obejdzie się bez wyciągania dywanu podłogowego, a tego nikomu nie polecam :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amokk ty wywalales cala wiazke od standardowego audio i zakladales cala ori wiazke pod bose? czy kroiles swoje stare kable? bo mam takie pytanie, http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175043.msg2028061#msg2028061 jak bys mi mogl potwierdzie czy wystarczy rozpiec stara wiazke w tym miejscu, podpiac nowa i wszystko, czy musze podac jeszcze jakies dodatkowe kable/mostki? i co z kostka brazowom i glosnikami na przod? b dales tez rozpiske a w ori wiazce bose jej nie ma wszystkie glosniki ida od wzmacniacza?[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 12:29_________________________________________________sprawdzilem swoja wiazke, i bedzie oki, wiecej takich watkow! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amokk bardzo profesjonalny opis. Trochę poczytałem o systemie Bose w B5 i wiele było opinii że nie ma specjalnej różnicy, względem standardowej instalacji z aktywnym tyłem i subwooferem, mógł byś trochę dokładniej opisać różnice jakie zauważyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze w bose jest taki problem ze cala kompletna instalacje jest poprostu droga, a za duzo mniejsze pieniadze mozna kupic cos co tez fajnie stuka....dlatego duzo ludzi pisze ze jest lipa, ja mysle ze i tak jak zaloze to swoje bose to i tak wyglusze wszystkie dzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amokk ty wywalales cala wiazke od standardowego audio i zakladales cala ori wiazke pod bose? czy kroiles swoje stare kable? bo mam takie pytanie, http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=175043.msg2028061#msg2028061 jak bys mi mogl potwierdzie czy wystarczy rozpiec stara wiazke w tym miejscu, podpiac nowa i wszystko, czy musze podac jeszcze jakies dodatkowe kable/mostki? i co z kostka brazowom i glosnikami na przod? b dales tez rozpiske a w ori wiazce bose jej nie ma wszystkie glosniki ida od wzmacniacza?[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 12:29_________________________________________________sprawdzilem swoja wiazke, i bedzie oki, wiecej takich watkow! :good:

Tak, wywaliłem całą standardową wiązkę i założyłem oryginalną wiązkę od BOSE.

Starych kabli nie kroiłem.

Wystarczy, że rozepniesz tam starą wiązkę i podłączysz nową.

Jeśli masz FIS-a to są w niej 3 dodatkowe piny.

Kostka brązowa do radia jest zupełnie niepotrzebna, ale w mojej wiązce BOSE była, więc ją zostawiłem.

Piny z kostki głośnikowej doprowadziłem na prawą i lewą stronę do kostek, ale tam się kończą (w razie awarii BOSE przepnę piny i będę miał pasywny przód na czas naprawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oki, tylko ze ja fisa i multifunkcje mialem podlaczona zaras do radia do zielonej mini iso ale widze ze tu chyba sa juz zajete, to najwyzej podepne je do tej glownej kostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to oki, tylko ze ja fisa i multifunkcje mialem podlaczona zaras do radia do zielonej mini iso ale widze ze tu chyba sa juz zajete, to najwyzej podepne je do tej glownej kostki

Też tak miałem na początku, ale zrobiłem jak powinno być fabrycznie :hi:[br]Dopisany: 13 Grudzień 2010, 18:20_________________________________________________

amokk bardzo profesjonalny opis. Trochę poczytałem o systemie Bose w B5 i wiele było opinii że nie ma specjalnej różnicy, względem standardowej instalacji z aktywnym tyłem i subwooferem, mógł byś trochę dokładniej opisać różnice jakie zauważyłeś?

Jest róznica i to znaczna.

Standardowo aktywny jest tył, przód jest pasywny, czyli w subwooferze jest tylko jeden wzmacniacz.

W subwooferze BOSE są dwa wzmacniacze, na przód i na tył, co oznacza, że wyeliminowano zupełnie kostkę głośnikową, a wszystkie sygnały idą z żółtej kostki mini-iso.

Sygnały te idą do dwóch kostek w subwooferze, a nie do jednej jak w przypadku standardowego audio.

Więc albo zakup oryginalnej wiązki, albo krojenie starej (musisz dołożyć dodatkowo 10 przewodów).

Masz wszystko przejrzyście opisane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze w bose jest taki problem ze cala kompletna instalacje jest poprostu droga, a za duzo mniejsze pieniadze mozna kupic cos co tez fajnie stuka....dlatego duzo ludzi pisze ze jest lipa, ja mysle ze i tak jak zaloze to swoje bose to i tak wyglusze wszystkie dzwi

Ja całą instalację BOSE jak również wszystkie głośniki z subwooferem kupiłem za 300 zł, przy czym mam standardowe audio na sprzedaż, więc drogo nie było :naughty:

Gorzej było z robocizną, którą wykonywałem sam, ale warto było :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie promocje można znaleźć, allegro i A4 na rozbiórke czy od innych forumowiczów?

Od innych forumowiczów, choć obecnie chyba jest na Allegro:

- http://allegro.pl/audi-rs4-s4-a4-glosnik-bose-instalacja-i1345364171.html

- http://allegro.pl/audi-a4-avant-lift-99-00r-tuba-subufer-tyl-bose-i1335627548.html

A to moje:

- http://allegro.pl/audi-a4-b5-komplet-naglosnienia-bose-i1295793929.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Bose jest jakiś filtr dolnoprzeustowy dla subwoofera? Mam możliwość sterowania częstotliwością odcięcia subwoofera w moim radiu Sony no i bas z subwoofera Nokii jest o niebo lepszy niż bez filtracji, bardziej czysty i głęboki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie promocje można znaleźć, allegro i A4 na rozbiórke czy od innych forumowiczów?

Od innych forumowiczów, choć obecnie chyba jest na Allegro:

- http://allegro.pl/audi-rs4-s4-a4-glosnik-bose-instalacja-i1345364171.html

- http://allegro.pl/audi-a4-avant-lift-99-00r-tuba-subufer-tyl-bose-i1335627548.html

A to moje:

- http://allegro.pl/audi-a4-b5-komplet-naglosnienia-bose-i1295793929.html

mi ogolnie brakowalo tylko glosnikow z tylnej polki, wzmacniacza i wiazki, cala reszte mialel jak wymienialem wnetrze, dlatego u mnie byly tylko takie koszta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Bose jest jakiś filtr dolnoprzeustowy dla subwoofera? Mam możliwość sterowania częstotliwością odcięcia subwoofera w moim radiu Sony no i bas z subwoofera Nokii jest o niebo lepszy niż bez filtracji, bardziej czysty i głęboki.

Nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna robota :good: Mam nadzieję, że niedługo i mi się przyda, na razie szukam okazji ;)

EDIT:

Da radę przeprowadzić taką zmianę etapami? Tzn. wsadzić najpierw wiązkę BOSE kompletną + subwoofer, a zostawić na razie głośniki NOKIA? Czy głośniki różnią się znacząco, jakieś inne kostki itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...