Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Co wybrać? Skrzynia czy głośniki na pułke?


Pucek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

w mojej audi miałem radio audi BETA wiec nic specjalnego, z przodu głośniki oryginalne, a z tyłu na pułce nie mam nic, żadnych starych głośnikow ani maskownic poprostu bez dziur.

założyłem radio Pioneer które jeździło w poprzednim aucie, chce na przód założyć 13 cm jakiś zestawik albo 16 cm ale tu będzie trudniej, natomiast mam też pół roczne głośniki 6x9 hertz wersja CDX-690 bodajrze, grają bardzo ładnie i tutaj właśnie kieruje moje pytanie...

czy na przód dać 13 czy 16 cm?

czy na tył dać te moje hertz-y i skrzynie czy samą skrzynie?

dosłownie chodzi mi oto czy jak założe samą skrzynie i na przód 13 cm to będzie to bardzo przyjemnie grało czy jeszcze dołożyć na pułeczke te hertz-e... chodzi mi o bass i głos wmiare głośny a dodam że słucham różnej muzyczki od techno do dance...

czy założyć 16 cm w drzwi i tylko hertz na tył?

jak myślicie? dodam że pieniądze nie grają roli bo kupie coś w zależności od kwoty będącej w moim posiadaniu... raczej ogólnie jestem za firma HERTZ bo wiem że to dobry sprzęt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie coś na przodzie

http://www.sklep.jbl.pl/index.php?d=produkt&id=242

Taki wzmacniacz

http://www.sklep.jbl.pl/index.php?d=produkt&id=339

Do tego skrzynia w bagażniku i jestem bardzo zadowolony :> Do tego radyjko Audi Concert z CD.

Nie ma potrzeby wkładania już nic w półkę, bo jeśli skrzynia gra konkret to po co jeśli i tak ich nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przód, wygłuszony + poprawnie zamontowany do tego skrzynka dla uzupełniania niskiego pasma i nic więcej nie potrzeba :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry przód, wygłuszony + poprawnie zamontowany do tego skrzynka dla uzupełniania niskiego pasma i nic więcej nie potrzeba :thumbup:

zgadzam sie z kolegą... aktualnie pracuje nad modyfikacja fabrycznego audio, docelowo maja byc po dwie 16 w drzwiach plus 2x30cm basu w skrzyni i to wszystko na trzech wzmakach... ale nie wiem czy do lata skoncze bo strasznie wolno mi to idzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany podobnie jak u mnie ;) ale czemu aż 3 wzmacniacze? Do subwooferów będziesz dawał dwa monoblocki?

Co jeszcze do tematu: warto zrobić dobry przód i zamiast ładować kasę w tylne głośniki dobrze przygotować miejsce pod głośnik. Po nawet najlepszy głośnik nie zagra dobrze bez odpowiedniego przygotowania miejsca montażowego. Chyba że bardzo często wozisz pasażerów z tyłu i żeby im umilić słuchanie muzyki możesz wsadzić w półkę jakieś tańsze głośniki. Bo cudów nie warto tam wkładać. Takie jest moje zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko troche mam obawy czy dźwięk będzie wporzo czy wogule usłysze jakieś słowa piosenek czy tylko bass:P

heh ja, jak by coś to kupie troszke gorszej klasy niż tu wystawił kolega sprzęcik bo na przód zestawik taki:

http://www.allegro.pl/item257167730_infinity_ref_5020cs_pakiet_bonusow_od_dealera.html

lub

http://www.allegro.pl/item259736084_hertz_esk_130_super_jakosc_hurtownia_katowice.html

a do bagażnika coś żeby za całość zapłacić 1200 zł...

wiem że nie będzie to WYPAS no ale i tak wielki postęp jak dla mnie że wkońcu dorobiłem się bassu z bagażnika a nie z pułeczki tylko :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście na przód wpakowałbym 16cm warto dołożyć. A konkretnie obstawiałbym ten model http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,178&kid=179&pid=945 .Bardzo przyjemny kickbass i nieostre wysokie tony. Mają bardzo pochlebne opinie :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc w pierwszej kolejności będzie przód, myślałem nad 13 bo wiem że spokojnie wejdą, w fordzie też przerabiałem na 16cm ale odwaliłem kaszane:P

chodzi oto że mam poprostu na zbyciu mało używane głośniki 6x9 HERTZ na gwarancji model CDX 690 dałem 285 zł i zastanawiam się czy założyć je czy poprostu gdzieś sprzedać...

musiał bym uslyszeć jak gra jakieś audio w audi A4...:)

tylko nie bardzo jest jak!

to może więcej przykładów na dobry przód...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj przerobić drzwi w A4 na 16stki to jest roboty :thumbdown: Chyba że pokusisz się o gotowe panele ale to tanie nie jest

Froger34 a Ty widzisz dużą różnicę miedzy dobrą 13 , a 16 w przednich drzwiach jeśli większość niskich tonów idzie na skrzynie ?? Tak pytam , bo dla mnie jest ważne, żeby grało czysto i przyjemnie dla ucha, głuchy nie jestem , ale do audiofila mi daleko. Porównywałem mój zestaw z JBL POWER P 650C i wydaje mi się , że biorąc pod uwagę ilość pracy i dodatkowych kosztów w kategorii ilość kasy, czasu/ jakość dźwięku jest nieopłacalna dlatego odpuściłem 16. Ale ja mam sprzęt, która ma mi umilić czas spędzony w aucie, a nie pod kątem zawodów itp. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam 13stki z przodu na panelu i powiem szczerze jakie są moje odczucia... Brakuje średniego tonu i szybkiego kickbasu. Dobrze gra wysokimi i długim głębokim basem ale przy szybszej muzie sub strasznie spowalnia i głośniejsze słuchanie staje się męczące i monotonne. Warto dołożyć na 16stki. Narazie ja pomęczę się z 13stkami. Ale docelowo będą 16cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porzadne 13 na przod, do tego porzadne wygluszenie drzwi, no i jakis sub do bagaznika na wzmaku, i tyle czego wiecej panowie potrzeba :thumbup: z 16 duzo roboty choc mooze efekt wymierny, nie wiem nie sprawdzalem, ale mysle ze jakis odseparowany zestaw 13 spokojnie daje rade :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...