Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Leci około 40ml oleju po zapaleniu zimnego! silnika.Gdy ciepły tylko lekko kapie


Qster

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie wiadomości :confused4:

Odpalam go po nocy, całkowicie zimny silnik, a tam się leje takim delikatnym strumieniem plama około 30-50ml oleju. Po-leje się tak z 2 minuty i przestaje. Kiedy silnik się nagrzeje już tylko od czasu do czasu sobie kapie. Dodam, że w silniku coś zgrzyta jak jest zimny, jakby tam śrut latał. Tylko nie jestem pewien czy to silnik czy alternator. Olej mam pół-syntetyk przebieg prawie 200. Chyba pierwsze symptomy starości silnika. Patrząc od przodu, leje się po prawej stronie silnika, na wysokości najdalszego cylindra. Nie bardzo to widać skąd.

Zawsze spotykałem się z tym, że to ciepły olej uchodził, teraz jestem w szoku. Nie ma obecnie miejsc u mechaników, nie ma kanału dlatego pytam tutaj. Samochodem jeżdżę na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękła ci odma(odpowietrzenie bloku silnika) która znajduje się pod kolektorem powietrza i na zimnym mocniej olej wywala niż na ciepłym.Miałem to samo i takie same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest ta część jak znajdę to dam znać.[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 16:42_________________________________________________Tu masz odmę do adr (nr2)http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=86692.0;highlight=odma+adr

[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 16:55_________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=88308.0;highlight=odma+adr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak

dsc00225ls.jpg

dsc00224y.jpg

Więc coś nie kolorowo to będzie ;/ Na zaznaczonym miejscu olej.

PS. w ADR bez ściągnięcia kolektora raczej się nie da. Można próbować przez alternator ale chyba bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...