Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWM] Nietypowy problem-turbo czy silnik??


Gość otfwebd

Rekomendowane odpowiedzi

witam Was

Mam bardzo ciężki problem ok kilku dni i żaden mechanik nie może jednoznacznie stwierdzić co jest

Moje objawy to kopcenie jak auto się nagrzeje dym jest siwy i śmierdzi olejem-rura jes cała brudna i tłusta oraz co robienie dolewek oleju silnikowego co kilkadziesiąt km

auto chodzi płynnie turbo nie syczy silnik chodzi dobrze wszystko jest ok ale dymy

przejechałem juz tak ok 1200km i dolałem ok 4 litrów oleju

turbo ciągnie nie syczy nie gwiżdze

co do silnika robiłem 13tyś km temu głowice zawory itd

było ok

dzis badaliśmy kompresje jest 9.5 czyli tak jak ma być

świece suche i bardzo ładne

wąż dochodzący do kolektora od turbo suchy!!!

nie ma przedmuchów wszystko jest ok niby

czy ktoś wie co jest?czy to może byc turbo które wywala olej na rure a do dolotu nie???

bo silnik czyli pierścienie itd chyba sa całe skoro kompresja jest git

potrzebuje pilnej rady bo nie wiem czy rozbierać turbo czy silnik:)

z góry dziękuje za radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć kata od turbo i się przekonasz czy tam tedy wywala ;) ale to chyba turbo do wymiany ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm no będe musiał się wziąć za turbo chyba właśnie

a najgorsze jest to że jutro jade do poznanai i nie wiem czy jechac tym autem czy wziąć żonki opla :confused4:

bo jak padnie to laweta ale może dam radę

czekam na więcej rad i z góry dzięki kylomc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jakby pierscienie zgarniajace nie zgarniały oleju i był on spalany, ale najpierw zrób jak kolega radzi czyli zobacz czy nie idzie olej w wydech z turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziękuje:)[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 12:35_________________________________________________a dodatkowo sprawdzałem kompresje i padły mi po wsadzeniu najperw jedna potem druga cewka :disgust:

ufff[br]Dopisany: 15 Grudzień 2010, 12:39_________________________________________________co do turbo gdy by to było to-gdzie dobrze robią regeneracje bo słyszałem że mozna troszkę wieksze łopatki wepchać itd

polecają mi siemianowice lub świętochlowice chyba z tego co pamiętam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece łądne więc również obstawiam na rozszczelnione turbo :cool1: Ciekawe czy kat się nie przytkał dawką oleju :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny przypadek-turbina powinna sie samouszczelnić pod wpływem temperatury,jak wiadomo-metal sie rozszerza,przy wysokich temperaturach--obejrzyj wirnik od strony wydechowej-jest tam tuleja,na której mocowany jest wirnik-w środku tej tulei,jest poduszka olejowa,która ma za zadanie smarowanie wirnika-jesli jest zbyt duzy luz na tulei,lub jest duża szczelina-olej siłą odsrodkową jest wyrzucany na ścianki turba,co powoduje jego spalanie i biały/siwy dym i zapach spalonego oleju-u mnie to najwyrazniejsze było na wolnych obrotach-auto chwile sie pokręciło na wolnych i jakby świece dymną odpalił-na światłach-masakra,ale podczas jazdy nie było tego tak widać-prawie nic-tylko na wolnych-moja sugestia-to wyjąć turbo i przyjrzeć sie wirnikowi-niestety,bez rozebrania turbiny sie nie da tego stwierdzic,uszczelniacze na zaworach bym wykluczył-kompresja jest ok,świece suche,nie stuka napinacz-tylko turbina według mnie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki też tak sądze we wtorek będe rozbierał bo teraz praca

a co sądzicie regenerowac ja czy wszadzić coś mocnijeszego i jeśli tak to co taniego a mocnego wepchać???od tt 225ps???ile ona kosztuje??[br]Dopisany: 17 Grudzień 2010, 21:00_________________________________________________a od tt nie podejdzie po tam silnik poprzeczny jest[br]Dopisany: 17 Grudzień 2010, 21:06_________________________________________________hejka okazało się że turbo juz powoli sie rozpadało-wirnik lużny

zrobiłem wsadziłem i znów to samo-hehe kaszane odwalili mi z turbo ale zawiozłem jeszcze raz i na jutro będzie

więc to turbo silnik na szczęście igła uffff

ja włoże dam znac co i jak pozdrawiam

[br]Dopisany: 27 Grudzień 2010, 15:41_________________________________________________ to było turbo jednak dzięki autko chodzi choc nie do końca dobrze ale to w innym dziale-chodzi i zawór upustowy chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...