Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Twardy hamulec i dziwna przerwa


l_krupinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanko odnośnie dziłania hamulca nożnego. Otóż jak jadę powoli tak do 70km/h to hamulec działa tak jak powinien (nie twardnieje, nie opada, siła hamowania jest dobra i efetywna), ale jak juz jadę koło 100km/h hamulec zaczyna szwankować i nie ma róznicy czy delikatnie go wciskam czy mocno, po prostu jak by blokował przy wciskaniu i po chwili opadał z 1cm (jak by to nazwać, czuć jakieś przeskoki na hamulcu) w dół i dopiero wyczuwalne jest efektywne hamowanie. Czasami jest tak że chcąc zwolnić np ze 100 na 80km/h muszę mocno wciskac pedał ponieważ pedał jest twardy i dopiero po odczuwalnym opadnieciu w dół z odczuwalnymi przeskokami zaczyna normalnie hamować. Te przeskoki przypominają działanie ABSu. Nie wiem sam co to może być, dodam że ostatnio nawet wymieniłem płyn, bo myslałem że to może być zapowietrzony układ. Czekam na sugestie i wskazówki.

Pozdrawiam[br]Dopisany: 30 Październik 2007, 13:10 _________________________________________________Czy przyczyną mojej bolączki moga być np tarcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Błedów nie mam żadnych, sprawdzam co kilka dni i nic. Więc ABS jest chyba sprawny??

Ten mój problem jest taki dziwny do opisania:

Jadę np koło 100km/h i jak delikatnie chcę przychamować zeby zwolnic to czuję na hamulcu jakby szarpnięcie, zablokowanie padełu i po 1s pedał odpuszcza, czuć takie przepuszczanie w dół i po chwili chamuje już dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi to wyglada na uszkodzone servo hamulcow,

jezeli jest pedal twardy to wyglada na to ze nie ma spomagania, a skoro czasami dziala to znaczy ze czasami dziala wiec najbardziej prawdopodobne dla mnie jest uszkodzenie membrany w servie.

ale nie mam pojecia jak to wyglada w a4....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...