Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Ogromny wyciek oleju


Krzysztof29it

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Stało się , pierwszy raz ale jednak silnik odmówił współpracy .Na liczniku 270 tyś km , nie brał oleju , palił jak złoto .W 2 lata 76 tyś przebiegu - ale do rzeczy.Jestem we Włoszech - od tygodnia stała temperatura - 12 st.C . Wczoraj po całodziennym postoju zapaliła bez bólu ale po ok 1,5 km zapaliła się kontrolka oleju.Oczywiście natychmiast zgasiłem i zjazd na pobocze.Bagnet - sucho.( Cimno i zimno jak chol.ra ) .Pod auto - zarzygane jak świnia.Wstępnie widać ,że leje się z okolic mocowania filtra oleju.Do warsztatu dojechała o własnych siłach - 8 l oleju wyrzygała na 5 km.Co mogło być przyczyną tak nagłego rozczelnienia? Dodam , że pompa oleju wymieniona - trzyma ćiśnienia wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ,że chłodniczka oleju poszła się jeb.ć - ale dokładnie sprawdzą mechanicy w poniedziałek.

------------------------------------------------

Pytanie , czy któryś z Kolegów forumowiczów jest w stanie podać mi nr części -

1. mocowanie filtra oleju

2. chłodniczka oleju

oba elementy z silnika AEB rok 1997 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chlodniczka tylko oring uszczelniajacy ktory kosztuje w aso 8zl. to samo mialem w zeszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam to teraz :) tylko z mniejszym wyciekiem na szczęście na wiosne ruszam z budowa :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie tez ciekło założyłem uszczelkę z starego filtra bo musiałem coś zrobić aby dojechać i jak na razie jeździ na niej już inny kolega 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...