Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHL] Czasami występujący problem z rozruchem!


kamilj21

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. Pytałem bo wiem, że poprzednie auto użytkowałem na takich samych trasach i woda była, ale parę kropel i rzadko, że prawie nigdy nie widziałem. Pewnie też zależy ilość od kształtu tłumika, ale bardziej pewnie od kształtu końcówki od tłumika.

grzes1150 ja jeszcze nic nie wymieniałem bo zacznę właśnie od VAGa i jak nic nie pokarze to dopiero dalej. Nie miałem czasu tych świec i kabli sprawdzić, ale może jutro znajdę chwilę. I co szukał Twój brat przyczyny dalej?

[br]Dopisany: 11 Styczeń 2011, 19:45_________________________________________________Przyszedł dziś kabel. Zainstalowałem vag coma 311.2 (nie wiem czy dobrze). Ale próbowałem zczytać błędy i program widziałem, że tak jakby próbował zczytać, a po chwili pojawiła się tabelka z napisem: Że przepraszają, ale ta funkcja wymaga rejestracji. Ale naciskam ok i pojawia się tabela z jednym błędem.

Bląd:

00522 Engine Coolant Temperature Sensor (G62)

30-10- Open or Short to B+ - Intermittent

Czyli jak wnioskuje czujnik temperatury płynu chłodzącego do wymiany...tak? Dodam, że wskaźnik temp. zaczął wariować. Wzrasta do 90 stopni i potem spada znowu na długo do 70 lub całkiem i nie chce wzrastać... Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chciałem się upewnić :tongue4:[br]Dopisany: 16 Styczeń 2011, 12:58_________________________________________________Panowie jak wygląda ten czujnik i przede wszystkim w którym miejscu się znajduje. Bo muszę wyciągnąć i z nim iść do sklepu (na drugi dzień bo późno z pracy wracam)[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 19:55_________________________________________________odpowie mi ktoś? nigdzie nie znalazłem odpowiedzi, a potrzebuje dziś wyciągnąć ten czujnik....[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 20:25_________________________________________________no widzę, że mi chyba nikt nie pomoże....[br]Dopisany: 17 Styczeń 2011, 21:30_________________________________________________koledzy pomozecie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, a jaki kolor ma być tego czujnika? Zielony czy niebieski? I za co dokładnie odpowiada (co robi)? Bo baba w sklepie powiedziała, że do tego auta są jakieś trzy. Jeden czujnik temperatury drugi załącza dmuchawę i trzeci coś tam....I, że muszę wymontować albo podaj nr części. [br]Dopisany: 18 Styczeń 2011, 17:54_________________________________________________odpowie mi ktoś :tongue4:[br]Dopisany: 21 Styczeń 2011, 00:04_________________________________________________Pomoże mi ktoś? JAki kolor i na ile pinów ma być ten czujnik w moim silniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj kolego.... powiem ci tak ze moze to byc czyjnik wałeczka rozrzadu ktory sie znajduje w aparacie zapłonowym mialem podobny problem z tym wymienilem i furka... z tym ze inne problemy sie u mnie pojawily przy 3 tys obrotów auto mi traci na mocy wiec mam u mechanika i czekam do poniedzialku. proponował bym podłaczyc twoj pod kompa i napewno cos wskaze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi właśnie wskazało czujnik temperatury cieczy chłodzącej na vagu. Dzisiaj próbowałem wyciągnąć, żeby w sklepie pokazać, ale bym ciepły silnik i tryskało płynem. To założyłem z powrotem. Trzeba do wymiany spuszczać płyn z chłodnicy? Czy wystarczy na zimnym wymieniać? I dziwne bo ja go włożyłem z powrotem i założyłem wtyczkę to temperatura normalnie wzrasta i się trzyma jakiś 1-2 milimetry od 90 stopni. Muszę jechać dalej i zobaczyć czy będzie trzymać... Bo czujnik zamówiony za 70zł oryginał zielony 4 piny (w aucie niebieski 4 piny), ale nie wiem czy trza wymieniać właśnie. Może styki zaśniedziałe czy coś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jeszcze raz rozłączę, wyczyszczę dokładnie i pojeżdżę i zobaczę...[br]Dopisany: 22 Styczeń 2011, 21:14_________________________________________________Ja już nie wiem. Wczoraj przejechałem ok 30km i wskazówka opadła może milimetr przed 80 i tak chwile było, a później już tak siedziała. Dzisiaj ok 20km i jak wolniej to 1-2mm przed 90, a szybciej ok 85. Idę zaraz blęda wykasuje i zobaczę czy będzie znowu. Narazie się wstrzymałem z wymianą czujnika...[br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 19:02_________________________________________________Zvagowałem i był bląd czujnika i jeszcze jeden:

00520- Shareware Version. To Decode all DTCs

31-10- Please Register/Activate- Intermittent

Co to jest??????[br]Dopisany: 24 Styczeń 2011, 21:09_________________________________________________Wie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co zamiast tego czujnika temperatury cieczy chłodzącej to przepływomierz do wymiany? :(

Dodam, że teraz żadnych problemów nie widzę. Ani z odpalanie ani z obrotami.... pomóżcie [br]Dopisany: 26 Styczeń 2011, 14:11_________________________________________________panowie co oznacza ten błąd?? Musze wymienić czy przeczyścić przepływomierz...[br]Dopisany: 27 Styczeń 2011, 22:20_________________________________________________Jutro wymieniam ten czujnik. Bo ostatnio zrobiłem 100km i co jakiś czas było 70 stopni to 80pare...Nie osiągało 90stopni. Nie raz nawet spadło całkiem. Więc kupiłem dziś i jutro wymieniam...Pytanie mam czy trzeba spuszczać wode z chłodnicy? Ostatnio jak chciałem wyjąć na wzór to mi prysło trochę ale silnik ciepły był.

Dodam też, że sprawdzałem zużycie. Wskoczyła rezerwa i zalałem 5 litrów i na tych 5litrach zrobiłem ok 34km i znowu się rezerwa zaświeciła...Więc wydaje mi się, że za dużo pali...

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam![br]Dopisany: 01 Luty 2011, 20:09_________________________________________________Wymieniłem czujnik. Wygląda na to, że teraz temperatura rośnie ok. Tylko podczas wymiany zauważyłem, że ten kabel co idzie do czujnika zakończony kostką na 4 piny...wcześniej od niego odchodzi jakiś czarny kabel, który nie jest do niczego podłączony...Ma on jakby jeden pin, taką końcówkę co się na coś (pin) zakłada...

Muszę go gdzieś podpiąć?? BO nie widzę miejsca gdzie on mógł być.

Może ktoś mi w końcu pomoże? :([br]Dopisany: 02 Luty 2011, 17:50_________________________________________________.[br]Dopisany: 03 Luty 2011, 22:32_________________________________________________Czy nikt nie potrafi mi pomóc? Czy po prostu nikomu się nie chce????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...