Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APR] Kodowanie sterownika silnika po przekładce automatu na manual


awariall

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniałem skrzynię z automatycznej na manualną. Muszę teraz przekodować sterownik silnika żeby nie podbijał obrotów po zmianie biegu i dawał mniejsza dawke paliwa przy odpalaniu. Software Coding automatu to 04251 wydaje mi się, że manual będzie miał 04252 ale chce mieć pewność. Dlatego proźba do was żeby ktoś z silnikiem 2.8 i manualem rzucił u siebie okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć.Podłacze sie pod temat ponieważ tez kupiłem auto które wczesniej miało skrzynie automatyczna ale wstawili manualna ale o tym dopiero dowiedziałem sie po kupnie a dokładniej po podłaczeniu kompa pod auto wywalało mi dziwne błedy.Ja tez bede musiał zmienic kodowanie silnika poniewaz mam takie błedy:

18020-sterownik silnika nieprawidłowo zakodowany

P1612-35-00

18020-sterownik silnika nieprawidłowo zakodowany

P1612-35-00

17978-Sterownik silnika zablokowany

P1570035-10- --Sporadyczny.

Tyle ze silnik pracuje normalnie i nie ma z nim zadnych problemów prócz błedów ASRu który teraz mi nie działa.A mam pytanie co zrobiłes ze sterownikiem automatycznej skrzyni biegów?wyiąłes go?A ASR normalnie u ciebie funkcjonuje?Pamietam ze kiedys byłem u mechanika bo mi biegi wyskakiwały na fisie i odkodował mi sterownik skrzyni biegów od automata bo nie był odpiety i chyba przez to nie działa mi ASR i mam problem w ABSie o braku sygnału obrotów silnika.Moze to kodowanie bedzie takie same jak i u ciebie i u mnie bo ja posiadam 2,4 a ty 2.8.Chociaz pewnie bedzie inne jak uwazasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ASR i inne systemy trakcji to musisz przekodować pompę ABS i będzie ok. Ja u siebie wywalilem komputer od skrzyni i nie ma problemu z wyświetlaniem biegów na fis'ie jak i z odpalaniem.

Wracając do kodowania silnika na forum passata kolega zaproponował takie rozwiązanie

# xxx?x: Transmission

* 0 = 5-speed manual transmission

* 1 = 6-Speed Manual Transmission

* 5 = 5-Speed Automatic Transmission (01V)

wiec kodowanie wyglądało by tak 04211

04211

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak bedzie bede musiał podjechac do zanojomego na komputer i zobaczymy czy przyjmie to kodowanie.Poszperam jeszcze na necie moze ktos podał gdzies kodowanie dla tego motoru.A jeśli chodzi o ten mój ASR to ciezka sprawa a i moze bardzo prosta.ASR tamtej zimy mi działal a w aucie nic nie było grzebane tylko jakos wiosna czy latem mechanik mi dezaktywował czy cos podobneg sterownik automatycznej skrzyni biegów.A tak pozatym to nic nie było grzebane.A jak przyszła ta zima i lód na drodze to zorientowałem sie ze ASr mi juz nie działa.Wiec na vagu w ABS-ie wyszedł mi taki bład

00529-Brak sygnału o obrotach silnika

03-00 Brak sygnału

Auto chodzi.Predkosciomierz tez obrotomierz równiez a ASr przestał działac.Kolega z klubu napisał ze czujnik połozenia wału padł,ale ze dziwne ze auto normalnie chodzi.Eh zagadka nesamowita.pozdrawiam :hi:[br]Dopisany: 02 Styczeń 2011, 02:05_________________________________________________A jesli mówisz ze to moze byc kodowanie pompy ABS to moze znasz to kodowanie i mogłbys mi je podac i bym sprawdzil czy by zadziałało?byłbym wdzieczny :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiem nie musisz szukać.

pierwsze dwie ??xxx oznaczaja miejsce przeznaczenia

02 poza unia europejską

04 w uni

06 usa

08 chiny

25 japonia

kolejna xx?xx rodzaj napędu

1 przód

2 4x4

dalej to co nas interesuje xxx?x

0 manual 5 biegów

1 manual 6 biegów

3 automat

5 automat

6 automat

i w koncu xxxx? rodzaj nadwozia

1 A4, passat

2 A6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dobrze wyliczyłes wczesniej.[br]Dopisany: 02 Styczeń 2011, 02:32_________________________________________________teraz wszystko jasne:) teraz trzeba tylko zakodowac i zobaczyc jak hulac bedzie:)[br]Dopisany: 02 Styczeń 2011, 02:34_________________________________________________co ja gadam źle wczesniej Tobie wyszło:)Prawidłowo według opisu wychodzi 04101:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co ja gadam źle wczesniej Tobie wyszło:)Prawidłowo według opisu wychodzi 04101:)

to zależy czy ma się skrzynie 5 czy 6 ;-)

Doszedłem jeszcze, że należy przekodować całą bramkę CAN. Od posiadanego kodowania trzeba odjąć 00001 u mnie to bylo 00005 na 00004 i z FIS ginie 2 kreska :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym ty chcesz bramkę CAN kodować, jak coś takiego w a4 b5 nie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...