Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Jak rozpoznać amortyzator do wymiany


tolo1986

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM kolegów.Dziś zdałem sobie sprawe ze auto jest przechylone z tyłu na lewą strone.Jestem z lekka zdesperowany bo niedawno wywaliłem ponad 1000zł. na regeneracje turbiny a tu już kolejne wydatki sie szykują.Zanim wybiore sie do mechanika chciałem sie upewnić czy to na 100% amor...?

z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM kolegów.Dziś zdałem sobie sprawe ze auto jest przechylone z tyłu na lewą strone.Jestem z lekka zdesperowany bo niedawno wywaliłem ponad 1000zł. na regeneracje turbiny a tu już kolejne wydatki sie szykują.Zanim wybiore sie do mechanika chciałem sie upewnić czy to na 100% amor...?

z góry dziekuje.

Prędzej sprężyna, bo to ona odpowiada za położenie samochodu. Amor jest od wytłumiania drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że spreżyny tak jak i amory miałem wymieniane pół. roku temu,wiec czy jest to możliwe żę juz ich czas wybił?to jest dla mnie tym bardziej dziwnie bo ost. rok mieszkałem w Niemczech a tam jednak drogi są lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że spreżyny tak jak i amory miałem wymieniane pół. roku temu,wiec czy jest to możliwe żę juz ich czas wybił?to jest dla mnie tym bardziej dziwnie bo ost. rok mieszkałem w Niemczech a tam jednak drogi są lepsze.

Musisz sprawdzić. Może jedna miała wadę jakąś i albo pękła, albo się "wygła" :tongue4:

Ale jesteś pewien, że auto nie stoi np. jednym kołem na jakimś podwyższeniu? Bo wtedy to będziesz miał takie wrażenie, że druga strona "leży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybciej spring siadł niż amorek

jak cos to mam komplet na przód od S4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja diagnostyczna i uprzejmy pan na pewno stwierdzi jakąś usterkę :)

Bo tak to tylko można strzelać. Chociaż z winy amora nie powinno być przechyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto stoi na prostej nawierzchni,2 dni temu mialem juz podejrzenia ze cos jest nie tak ale dzis jestem juz pewien.z jednej strony nadkole jest rowno z kolem a z drugiej jest roznica 7-8 cm.

No to musiała peknąć sprężyna, nie ma bata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm niekoniecznie sprężynka... Moje amorki nie tolerują dużych mrozów i wtedy autko też się przechyla dodatkowo jest wyjątkowo sztywne. przy 0 jest ok i nie czuć problemów z prowadzeniem a na oko zawias chodzi. Tak więc w moim przypadku raczej amorki i w zasadzie już się nastawiłem na ich wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...