Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Multitronic w A4 2,0 TDI 2006 szarpnięcie przy wrzucaniu wstecznego


Lucass60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem następujący ze skrzynią Multitronic:

Podczas wrzucania z P na R jest szarpnięcie ( nie istotne czy na zimnym czy ciepłym jest tak samo )

Z kolei z R na N wrażenie jakby cały układ napędowy był bardzo naprężony.

Wymieniłem płyn ( olej ) w skrzyni w ASO ( Świtoń Paczkowski Lubin ), tam też zmieniłem poduszkę skrzyni bo już ciekła - dalej jest jak było!

Auto ma zrobione 135 000km a przy 60 000 skrzynia była wymieniana na nową ( tak mi powiedział serwis po wglądzie na historię VIN )

Dodatkowo mam wrażenie, że podczas odpalania silnika też jest " zerwanie silnika " - staram się wiązać fakty.

Auto poza tym chodzi idealnie, na pozycji D pracuje płynnie i do góry i na dół.

W serwisie mówią o adaptacji skrzyni i kolejnych 600 zł - i nie dają gwarancji że to pomoże ( na czym polega adaptacja ??? )

Nie mam skali porównawczej ( znajomego z takim autem ) - może ktoś jest z okolic legnicy i może podjechać na chwilę - mo numer 607 460 116

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - przydałby się VAG i diagnostyka skrzyni we własnym zakresie. Wątek temu poświęcony masz podwieszony w tym dziale (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=141164.0).

Oprócz tego potrzebnych jest jeszcze kilka innych informacji - jaka skrzynia (oznaczenie) jaki sterownik (oznaczenie) i jaka wersja softu (oznaczenie).

Adaptacja sprzęgieł jest prosta i możesz wykonać ją sam (procedura opisana w podwieszonej "Encyklopedii": http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.0).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...