Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Jaki olej do skrzyni Multitronic?


Cezary82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczow.

Zacznę od tego,ze to moj pierwszy post na tym forum(ale nie ostatni :))

Wiem ze temat byl walkowany wiele razy jednak nie znalazlem odpowiedzi na pytanie ktore meczy mnie jakis czas, mianowicie czy moge zalac inny olej do skrzyni automatycznej multitronic,niz ten ktory zaleca producent o specyfikacji ATF G-052-180-A2.

A jesli nie to moze orietuje sie ktos czy istieje jakis odpowiednik tego oleju, lub zamiennik i przez jaka firme jest wyprodukowany.

Objezdzilem dzis wszystkie sklepy motoryzacyjne w moim miescie i nic nie moge znaleźć,wszedzie odsylaja mnie do ASO i nie bylo by problemu ale nie mam tyle kasy.

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiada Ci cena 69zł za 1L to mogę załatwić ori z ASO (normalna cena to 85zł). Nie polecam stosowania zamienników (skrzynia jest wrażliwa na tym punkcie a jej naprawa kosztuje zbyt wiele nerwów i pieniędzy aby eksperymentować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny VW/Audi w butelkach 1L po 60zl za sztuke.

Mam natomiast kolejny problem wrocilem wlasnie od mechanika ,ktory stwirdzil ze nie da rady samemu wymienic oleju w skrzyni multitronic.Postawil taka diagnoze poniewaz nie wiedzial ktoredy napelnic skrzynie,I tu mam pytanko czy orietujesz sie wlew oleju w/w skrzyni?[br]Dopisany: 06 Styczeń 2011, 20:25_________________________________________________Zjadlem kilka wyerazow w ostatnim zdaniu (Gdzie znajduje sie otwor do wlewania oleju w w/w skrzyni?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=94996.105

Poszukaj posta kolegi antolak. Jeśli mechanik wcześniej tego nie robił - poszukałbym kogoś kto zna multi. ATF w CVT wymienia się metodą grawitacyjną (bez użycia pompek lub podobnego osprzętu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...